Negi genitale

17-09-2018
Youngboy
Nu este medic/terapeut
Youngboy
Bună ziua! În urma cu ceva timp după folosirea cremelor de epilat(cam o data pe luna) mi-au apărut câțiva negi de culoarea pielii și maronii în zona penisului și a anusului. Nu ma deranjează sub nici o forma însă se înmulțesc. Am folosit crema verolit forte însă mă irita foarte tare. As dori un sfat cum pot scăpa de aceste veruci. Aștept rasp dumneavoastră. Va mulțumesc!!!
1 comentarii
0
18-09-2018, ora 08:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Negii de care vorbiti sunt produsi de virusul HPV, nu au legatura cu crema depilatoare. Ati luat virusul de la cineva. Mergeti la un dermatolog sa vi-i arda de cate ori apar. Intre timp ramaneti purtator de virus.
Faptul ca va epilati a facilitat transmiterea virusului. El se ia prin frecare cu o piele afectata, chiar daca persoana nu avea negi, ci era doar purtatoare de virus.
Virusul HPV si herpesul genital se iau si cu prezervativ.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.