neuropatie cubitala cronica severa prin leziune cot

11-03-2009
danngrosu
Nu este medic/terapeut
danngrosu
buna ziua, , , in urma unui EMG am fost diagnosticat cu neuropatie cubitala stg.cronica severa prin leziune cot.amorteala ultimelor degete si atrofierea catorva muschi, intrebarea mea daca ma puteti ajuta este: ce presupune o interventie chirurgicala ?am inteles ca trebuie mutat nervul, , , si foarte important stiu ca este o interventie costisitoare cam la ce suma sa ma astept?, un onorariu al medicului si anestezistului, de mentionat ca am fost trimis la Dl.Prof.Dr.Ioan Lascar, va multumesc,
8 comentarii
0
16-03-2009, ora 12:21
danngrosu
Nu este medic/terapeut
danngrosu
poate intereseaza pe cineva:.am fost la medic si sunt programat pt operatie, recuperarea totala nu este posibila, muschiii de la mana sunt atrafiati de mai bine de 3 luni deci cu cat o sa rezolvati mai repede cu atat aveti mai mari sanse de vindecare, sa intri la domn Prof. trebuie sa ai nervi de otel si rabdare de fier, e plin de oameni cu probleme, cat de costuri o sa postez dupa operatie,
Sanatate
0
22-06-2009, ora 12:53
datemil
Nu este medic/terapeut
datemil
daca te-ai operat, spune-mi cum te simti, cat a durat operatia, ce recuperare faci, cat dureaza, si alte amanunte
0
24-06-2009, ora 08:54
danngrosu
Nu este medic/terapeut
danngrosu
ok m am operat la Dl Profesor operatia a durat 1 30 min si am stat 1 zi dupa operatie in spital nu e o operatie f dureroasa treb sa stai 3 saptamani cu atela operatia are 12 cm pe interiorul mainii nu se vad copcile ca si costuri ma dus cu totul la peste 20 mil nimeni nu iti baga mana in buzunar dar treb sa te simti in plus e vb de sanatatea ta eu in afara de atrofierea muschilor si de amorteala degetelor nu mai aveam nimic deci nu am avut nevoie de recuperare pana imi revin dureaza un an si e pos sa ramana un pic atrafiat muschiul daca degetele stau inclestate treb recuperare si acolo sunt alte costuri si alta nebunie PS pt Dl Profesor numai laude dar ca sa ajungi la el iti recomand sa iei leg cu asistenta sefa Doamna Aura Urgenta Floreasca Etaj 5 ceva flori o mica atentie
0
24-06-2009, ora 20:31
datemil
Nu este medic/terapeut
datemil
Buna seara Nu stiu daca mai vezi in aceasta seara postarea dar multumesc mult pentru raspuns recuperare usoara si multa sanatate.Cand ai fost operat La cat timp dupa internare.Cum ai dat costurile si cui cum le ai distribuit ca se pare ca este important.Ce inseamna recuperare Multumesc.
0
26-06-2009, ora 00:13
danngrosu
Nu este medic/terapeut
danngrosu
asa.la 2 saptamani am avut noroc multi asteptau si 3-4 saptamani dar nu ma tinea in spital decat dim pana la vizita Dl doctor in fiecare dim nemancat si fara apa pana la 11 ziua dupa care aflam daca ma baga sau nu in operatie daca nu nu ma duceam acsa si incepeam iar a doua zi .pana in operatie platesti anestezistu intre 2 si 4 mil asistenta sefa flori bomboane si daca vrei si 500 de mii e pos sa nu primeasca bani dar e bine daca ii primeste: la Dl profesor ceva mai mult dupa posibilitati inainte de operatie e bina sa-i dai cand te interneaza a doua sau a treia zi. Dupa operatie la asistente cate 100 mii de perfuzie sau injectie al doilea medic afli care e de la asistenta sefa ii dai si lui 2 3 4 mil ..asta doar la spitalul floreasca din buc in rest nu stiu.recuperarea nu stiu pt ca eu nu am facut dar am fost acolo si stiu ca la fel treb sa ai grija de doctori LA ce salarii au nici nu e de mirare ca primesc.asa cum am zis nimeni nu iti baga mana in buzunar si nimeni nu vb de asta dar o sa vezi si tu.oricum treb operatie nu mai sta daca e sa faci un EMG sa-l faci la doctorul Besleaga e unu dintre cei mai buni pe la cotroceni eurooptic parca 2mil te costa. Sanatate maxima
0
28-06-2009, ora 14:42
datemil
Nu este medic/terapeut
datemil
Multumesc mult de raspuns si informatii.As vrea sa vorbim pe telefon daca se poate.Daca vrei posteaza-mi nr. de telefon ca sa te sun eu.Multa sanatate.Mai multe amanunte despre mine te rog la telefon.
0
17-10-2009, ora 18:31
lipaneugen
Nu este medic/terapeut
lipaneugen
In urma unui control efectuat la Dul Doctor Beslega din Bucuresti am fost diagnosticat cu : neuropatie cubitala bilaterala cronica prin compresie la cot.Am citit comentarile dumneavoastra si as dori sa stiu daca cineva din cititorii acestei rubrici s-au operat la Spitalul Pantelimon si ce rezultate au avut. Am pus aceasta intrebare deoarece am inteles ca la Spitalul Floreasca este foarte greu de ajuns si eu fiind din provincie imi este foarte greu sa fac fatarprogramului de acolo.Astept cu nerabdare orice comentariu/ajutor, cu orice fel de informatii care ma pot ajuta cit mai repede posibil.Va doresc la toti sanatate si multumiri anticipate
0
11-06-2010, ora 14:07
Dana3773
Nu este medic/terapeut
Dana3773
buna.Nu credeam ca voi ajunge vreodata sa va cer parerea.Sunt asistenta medicala la Spitalul de Urgenta Floreasca.Ieri am fost si eu pacienta prof. Lascar.M-a trimis la EMG.Am parestezii la ultimele 2 degete ale mainii stangi si trebuie sa ma opereze, pt. a-mi muta nervul.Deci eu nu ajung greu la medic, dar imi este teama de aceasta operatie.As vrea sa nu o fac, dar nu stiu, mai tarziu, ce consecinte vor fi.Voi spuneti ca a fost ok totul si la operatie si dupa...iar recuperarea se face in functie de caz.la mine nu este inca grav..nu-mi amortesc tot timpul degetele, ci doar la anumite miscari.Peste 2 sapt.plec in concediu, iar, la intoarcere, voi urma aceasta cale.Urati-mi noroc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: