nu imi vine menstruatia.va rog sa imi raspundeti cat mai repede

37 comentarii 1 2
0
13-03-2013, ora 13:48
adriana diana
Nu este medic/terapeut
adriana diana
buna ziua.daca am uitat sa iau pilula contraceptiva timp de 24 ore si am luat-o dupa24ore si am facut sex neprotejat este posibil sa fiu insarcinata? mi-sa mai intamplat sa uit sa iau pilula intr-o alta luna dar nu mi-sa intamplat nimic numai k acum mi-a venit ciclu regulat, o zi dupa care nu mai mi-a venit iar a 3 zi mai mi-a venit foarte putin
0
14-06-2014, ora 10:32
EleniStama13
Nu este medic/terapeut
EleniStama13
Buna!am 13 ani si ultima data cand mi a venit menstruatia a fost pe data de 27 aprilie.ma dor putin sanii de 3 zile.credeti ca este o dereglare hormonala?va rog ajutatima!
0
14-06-2014, ora 18:07
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna EleniStama13,

La varsta ta mecanismele din spatele ciclurilor menstruale nu sunt definitive si este obisnuit sa se observe cicluri menstruale neregulate. Nu-ti face griji pentru intarzieri de cateva zile.
0
18-07-2014, ora 22:51
purple.123
Nu este medic/terapeut
purple.123
buna! am 15 ani si pentru prima data mi-a venit ciclul in Decembrie anul acesta, nu a fost regulat, iar in la sfarsitul lunii martie am avut ultima menstruatie.. de atunci au trecut cam 4 luni, si ciclul nu mi-a venit.. Nu am avut niciodata un contact sexual.. nu stiu ce sa fac, mai ales ca intr-o saptamana plec la mare.. va rog, ma puteti ajuta cu vreun sfat?
0
21-06-2015, ora 12:17
1789
Nu este medic/terapeut
1789
Buna ziua...am si eu o problema sper sa ajute cateva sfaturi la voi...in luna martie am ramas insarcinata cand am aflat aveam 3 sapt dar din pacate la trei zile dipa ce am aflat am pierdut..la o sapt dupa am fost la control doc a zis k sunt bn sunt in perioadat de ovulatie si pot incerca sa raman din nou...nu am ramas...in luna lui aprilie an avut cm pe 10 si mai pe 12 acum trb sa imi vn dar nu mia vn am 9 zile de intarziere am o usoara greata sunt balonata si sani mariti si durerosi...ovulatia dupa teste ar fi fost luna trc pe 27 la o sapt dupa mia iesit pe aureole niste vene mici si foarte vizibile am facut teste dar miau iesit negativ ce credeti k ar put3a fi...cand fac efort am o durere de burta si spate ca s8 cum miar vn dar dak ma asez durerea dispare...in luna lui aprilie cand am fost la control doc mia dat sa iau acid folic si de atunci tot iau ceedeti k ar trb sa mai iau in continuare..va multumesc su ast rasp
0
02-08-2015, ora 11:45
Georgy92
Nu este medic/terapeut
Georgy92
In data de 20 iulie, am avut relatii neprotejate dar el spune sa nu imi fac griji. Pe 26 iulie trebuia sa imi vina ciclul dar deja suntem in 2 august. Este posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca ciclul a venit regulat pana acum dar in luna iunie a venit din 1 pana in 6, apoi a mai venit din 29 a aceeasi luni pana in 4 iulie...deci ar fi fost de 2 ori intr-o luna. Citind comentariile, recunosc..m-am speriat putin si am impresia ca am tot felul de stari: dureri de spate(care provin si din urma unui aaccident), mici greturi si aceasta intarziere de 5 zile. Stari care ma gandesc si sa nu fie oarecum induse sau poate m-am stresat prea mult in luna iulie, avand si un examen.Sa revin la intrebare.exista riscul de a fi insarcinata? Va multumesc frumos si astept un raspuns.
0
15-07-2017, ora 17:49
Diana Roxana
Nu este medic/terapeut
Diana Roxana
Bună! Am și eu o problema am 18 ani și mi-a venit ciclul la 14 ani dar nici o data nu a venit regula adică îmi vine o data la 4 5 luni ce pot face ma poate ajuta cineva?
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul