Nu vreau sa ajung la o sarcina nedorita.

16-08-2009
erra
Nu este medic/terapeut
erra
Am 17 ani si cu prietenul meu de 20 am dori sa avem relatii, dar mie mie frica ca sa nu ramin insarcinata, el zice ca se va proteja isa eu sunt virgina si as vrea sa fiu mult mai sigura ce trebuie sa fac ca sa nu ajung la o sarcina nedorita???ajutatima va rog.
6 comentarii
0
16-08-2009, ora 22:42
brazilio
Nu este medic/terapeut
brazilio
daca el va folosi prezervativ nu ai cum sa ramai insarcinata teoretic dar poti folosi pilula anticonceptionala recomandata de un medic ginecolog.
0
16-08-2009, ora 22:55
laurabbb
Nu este medic/terapeut
laurabbb
el poate folosi prezervativul, dar eu zic ca ar fi mai bn sa te duci la ginecolog sa iti prescrie anticonceptionale ca sunt mai sigure, cunosc destule cazuri in care s-a rupt prezervativul.mai bn previ decat sa combati.
0
18-08-2009, ora 11:39
erra
Nu este medic/terapeut
erra
cind voi pleca la medic oare imi vor da medicamentele necesare la o domnita de 17 ani????????????
0
29-09-2009, ora 19:13
ceette
Nu este medic/terapeut
ceette
Buna...as avea si eu o intrebare.am avut primul contact sexual pe data de 31 august...a fost neprotejat:( nu a ejacula in mine dar ma ingrijoreaza acel lichid preejaculator...ciclul in august mi-a venit in 8 iar in septembrie in 10...nu am observat modficari privind un anume ciclu peste sarcina...mi-am facut un test acum 2 zile in 27 si a iesit negativ...ma ingrijoreaza faptul ca acesta ar putea da un diagnostic gresit privind faptul ca au trecut 3 saptamani si 6 zile de la contactul neprotejat...va rog ajutati-ma...multumesc!:*
0
02-12-2009, ora 21:16
eliisa
Nu este medic/terapeut
eliisa
buna..am o intrebare.dak nu am relati sexuale mai multe luni mai este necesar sa iau anticonceptionala in perioada aceea??
0
04-01-2010, ora 23:22
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Daca nu ai contact sexual, si anticonceptionalele cand le luai, le luai pt asa ceva, doar pt asa ceva, nu are rost sa le mai iei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •