sunt ingrijorata, poate fi vorba despre o sarcina?

31-03-2010
andrada_ok
Nu este medic/terapeut
andrada_ok
l-am ajutat pe un baiat sa ejaculeje, el a terminat pe mana mea, era aveam pantalonii pe mine totul a fost ok apoi m-am spalat pe maini si am iesit afara, dupa jumatate de ora am intrat in casa si m-am dus la toaleta, ma gandesc daca nu m-oi fi spalat bine si de pe mana s-a pus pe hartia igientica vreun spermatozoid cand m-am sters, e posibil sa fiu insarcinata?
7 comentarii
0
31-03-2010, ora 13:36
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
nu cred că e niico sansă de sarcină
0
31-03-2010, ora 14:09
andrada_ok
Nu este medic/terapeut
andrada_ok
deci e in regula? ms de raspuns
0
31-03-2010, ora 19:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Dvoastra nu aveti cum sa fiti insarcinata ca aveati doar panatalonii imbracati, dar ce se intampla oare cu toate femeile care vor face baie cu apa reciclata de la spalarea anterioara de pe maini ? Dupa cum se stie spermiile inoata foarte bine si supravietuiesc mult timp in medii umede si intunecate.
Ar fi de preferat sa evitati imbaiatul in urmatoarele 2 zile sa nu mariti riscul in mod inutil.
0
01-04-2010, ora 00:04
andrada_ok
Nu este medic/terapeut
andrada_ok
aseara s-a intamplat si azi am facut baie in cada, ce ma fac?
0
01-04-2010, ora 03:12
aghapi
Nu este medic/terapeut
aghapi
Nu ai cum sa fii insarcinata
0
01-04-2010, ora 09:59
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Scarface glumea :)), nu are cum să fiţi gravidă :))
0
24-03-2021, ora 01:12
CorinaCristina
Nu este medic/terapeut
CorinaCristina
Bună ziua. Am o mare problema, am fost la medic în Franța și mia dat anticonceptionale ca nu doresc momentan un copil, și nu am înțeles cum trebuie luate, știam doar ca trebuie sa le iau în prima zi a menstruației. Am înțeles cu totul invers am luat pastilele cele roșii în prima zii de menstruatie adică cele 7 zile. După aceea am început cu pastilele albe iar și a2a zii am avut contact neprotejat ( a ejaculat in mine ) este posibil sa fiu însărcinată? Ce trebuie sa fac ? Sa le opresc și sa iau corespunzător cu prima zi de menstruatie sa încep cu pastilele albe ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Sunt însărcinată?
  •