Numai pot.sunt la capatul puteriilor

12-08-2020
Fredddy
Nu este medic/terapeut
Fredddy
Buna ziua sufar de schizo paranoida am halucinatii auditive, vizuale, ganduri.sunt disperat sa scap am incercat fel si fel de tratamente...si nimic nu a mers am fel si fel de simptome acum de 5 zile iau injectie fluanxol si abilify juma de pastila de 15 mg, da zici ca si cand nu leas lua.la voi xe tratamente au dat roade, mentionez ca toate halucinatiile le am de 2 ani si nu au incetat niciodata...spuneti.mi ce sa iau cu riscul ca imi pierd viata ca asa nu se mai poate nu am crezut ca exista asa o boala grea...
4 comentarii
1
01-09-2020, ora 14:23
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Ati incercat tratament cu Rispolept? Pe mine m a scos din deliruri si halucinații.Toate cele bine!
1
01-09-2020, ora 15:40
Gogu3
Nu este medic/terapeut
Gogu3
Cereți Leponex.
1
01-09-2020, ora 15:52
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Da, probabil doar Leponex, dar posibil nici cu el sa nu scapati. In strainatate sunt mai multe tratamente.
1
02-09-2020, ora 05:28
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
Rispolept sau Xeplion injectie, sunt cele mai bune pe iritabilitate, paranoia etc
Abilify poate da agitatie, neliniste
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul