operatia de polipi?

27-06-2007
crazykiss
Nu este medic/terapeut
crazykiss
am 18 ani si 4 luni si trebuie sa fac neaparat operatie de polipi.am mai facut la 6 ani si de atunci trebuia sa mai fac la 9 ani dar n am mai facut.acum am 18 ani trebuie sa dau vara viitoare proba de alergat rezistenta pt Academia de Politie si tb sa ma operez neaparat vara asta poate in august pt ca simt ca obosesc mult prea repede cand alerg pt ca respir numai pe gura.Problema e ca mi e frica nu vreau sa vad tot ce mi face si vreau anestezie totala.exista vreo problema, nu e recomandata sau ce ma sfatuiti??in buzau vreau sa ma operez.multumesc anticipat
3 comentarii
0
13-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Nu cred ca e vreo problema daca vrei anestezie totala, vezi e-ti recomanda si medicul curent care iti stie istoricul.Crezi ca oboseala ti se trage doar de la polipi, ce stil de alimentatie ai?
0
25-02-2009, ora 11:23
kirss_82
Nu este medic/terapeut
kirss_82
Am un baiat de 8 ani si 4 luni care ieri a facut operatia si azi e foarte agitat, spune ca nu poate inghiti nimic si scuipa toata saliva, nu poate manca nimic are dureri in gat, desi dupa opetatie a mancat foarte bine azi refuza si scuipa incontinuu.Va rog sa imi spuneti si mie daca exista ceva pt ai calma aceasta durere.Va multumesc anticipat
0
01-03-2009, ora 18:48
co-ra
Nu este medic/terapeut
co-ra
Eu am operat copilul in august de polipi. I-a facut anestezia. La 5 ore de la operatie a manca iaurt cu banana pisata. A fost foarte bine. Nu l-a durut nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipertrofia adenoidiană are cauze genetice și virale, potrivit unui nou studiu
  •