Ovare polichistice

06-07-2013
johanna12
Nu este medic/terapeut
johanna12
Buna ziua. As dori daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.
Am fost diagnosticata cu ovare polichistice acum ceva timp, am luat timp de 2 ani anticonceptionale dar nu ma simteam foarte bine de la ele si am renuntat.
Normal, vechile probleme au revenit:
-dureri menstruale puternice
-intarzieri ale menstruatiei
-cosurile
-pilozitatile
Imi doresc sa stiu daca exista un tratament naturist pe care as putea sa il urmez. Am citit despre extractul de zmeura, dar as dori sa stiu si parerea dumneavoastra. Ceaiul de coada soricelului are efect, sau coada calului, am mai baut dar degeaba.
Va multumesc enorm de mult si sper sa imi gasesc si eu alinarea :(. Mentionez ca am 18 ani.
2 comentarii
0
06-11-2013, ora 21:42
NicuGhergu
Identitate neconfirmată
NicuGhergu
Va recomand Bila intravaginala programul complet, Herbal Feminin, Absorbantele cu anioni. Pentru detalii va rog sa ma contactati.
Pentru cosuri puteti prepara acasa un suc natural de morcovi 280 ml, sfecla rosie 90 ml si castraveti 90 ml. Ideal ar fi sa ozonizati legumele inainte cu ozonizatorul pentru detoxifierea alimentelor Am nevoie de cateva date suplimentare, inaltime greutate..
0
21-12-2013, ora 13:35
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Recomandarea mea este sa nu urmati tratamente naturiste la intamplare si dupa cum auziti de la unul sau altul. Pentru problemele dumneavoastra si ale tuturor care se confrunta cu probleme similare, exista tratamente homeopate eficiente. Dar trebuie sa consultati un medic homeopat care sa va stabileasca un tratament specific pentru dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.