pete pe piele

28-05-2011
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
Mi'au aparut niste pete pe piele mai deschise decat culoarea pieli mele.Iarna au fost mai putine, dar acum ca e vara s'au cam extins. Tin sa precizez ca am umrat cateva luni de tratament cu antobiotice ( am luat tetracicline si altele). Nu ma ustura, nu ma mananca, doar ca sunt cam inestetice. E ceva grav?trebuie sa nu mai stau la soare?se pot trata?
4 comentarii
0
29-05-2011, ora 19:41
octaocta
Nu este medic/terapeut
octaocta
Buna ziua. Am o intrebare si o rugaminte in acelasi timp la D-vs. De aprox. 6-7 luni mi au aparut niste pete pe spate si o portiune din piept.Petele au culoarea mai deschisa de cat pielea.Este ceva de genul cand te bronzezi supa care se cojeste si ramne spatele patat.Cam asa se vede si la mine. Am facut un tratament cu o solutie preparat dar nici un efect. Va rog mult daca se poate sa ma ajutati cu un alt tratament.
0
30-05-2011, ora 10:30
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Probabil ca e vorba de pitiriazis acromiant.
Puteti incerca cu Travogen crema 1 aplicatiex2/zi pe leziuni cel putin 3 saptamani si Selegel sau Mediket Versi pe post de gel de dus.
Astept un rezultat.
Numai bine,
0
30-05-2011, ora 21:16
octaocta
Nu este medic/terapeut
octaocta
Va multumesc mult pentru raspuns, o sa incerc tratamentul si va voi tine la curent.
0
10-04-2013, ora 23:05
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
buna seara am si eu o problema mai delicata mia esit pe testicol 3 negi 2 mai mici si unul mai mare si pe capul penisului o bubita rosie care nu pare sa treaca si langa gulerul penisului ceva rotund si plat sin mijlok rosu.ce pot face sami treaca astea ce medicament sau ce unguent sa iau va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •