pilula de a doua zi salvare sau oroare ? va rog sa ma ajutati

04-08-2013
rizbytzu
Nu este medic/terapeut
rizbytzu
Prietena mea a luat pilula de a doua zi in urma unui accident, cand penisul meu a atins intrarea organului ei reproducator timp de vreo 5-6 secunde (eu nu am fost de acord dar dansa a insistat sa folosim aceasta metoda). Prietena mea a fost foarte ingrijorata asa ca am fost la farmacie si i-am cumparat pilula de a doua zi ( nu imi amintesc firma dar au fost doua comprimate si incepea cu p banuiesc ca postinor dar nu sunt sigur ). Dupa ce a luat pastila ciclu i-a intarziat cu 3 zile iar acesta a avut o culoare ciudata usor maronie. Acum i-a venit cel de al doilea iar cantitatea este mai redusa decat in mod normal si nicinu a resimtit niste dureri la fel de creunte ca in mod normal. Este sau nu un motiv de ingrijorare ? Oare are sanse sa fie gravida ? Va rog sa ne acordati sprijinul si ajutorul vostru
2 comentarii
0
05-08-2013, ora 15:37
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
daca a luat medicamentul confom prospectului nu ai dc sa ti faci probl nu a ramas, este o dereglare datoirita pastilei, asa se intampla
0
05-08-2013, ora 17:56
rizbytzu
Nu este medic/terapeut
rizbytzu
Ms mult pentru raspunsul acordat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul