Postinor 2 la 5 ore dupa sex neprotejat. E posibil sa fiu insarcinata?

14-05-2007
buburuta
Nu este medic/terapeut
buburuta
am luat si eu postinor 2 imediat dupa un contact sexual neprotejat imediat la 5 ore dupa contact.s-a rupt prezertavivul in timpul actilui, nu ne'am dat seama, iar prietenul meu si'a dat drumul in mine.am luat postinor 2 nu am avut nici un efect secundar, dar imi este frica sa nu fiu insarcinata.este posibil sa fiu?ajuta'ti'ma
7 comentarii
0
14-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
e nevoie de mai multe informatii. Eficacitatea Postinor e destul de buna(98%)...deci riscul de sarcina e mic, foarte mic. Avind in vedere ca dai doar extrem de putine informatii, tot ce pot sa iti spun e sa astepti sa vina menstra iar daca ea intirzie cu mai mult de 7 zile sa faci un test de sarcina
0
15-05-2007, ora 00:00
buburuta
Nu este medic/terapeut
buburuta
ce sa dau mai multe informatii./?am doar 18 ani...mi'am inceput viata sexuala aqu 2 luni.si dintr'o gresala aqu sufar.nu am avut sangerari...au trecut odar 3 zile deknd la'm luat.efecte deloc.aqu nu imi ramane decat sa astept...:((.deci exista si acel 2 %sa fiu insarcinata.sper sa pot sa zic k dupa 7 zile mi'a venit.aqu asteparea e grea:((
0
15-05-2007, ora 00:00
buburuta
Nu este medic/terapeut
buburuta
mai am o intrebare.daca ciclul nu vine in cele 7 zile///si vine normal la data care trebuie?
0
16-05-2007, ora 00:00
buburuta
Nu este medic/terapeut
buburuta
am primit e-mail ca mi'ai raspuns la intrebari...dar nu vad nici un comnetariu.astept...;multumesc anticipat!
0
17-05-2007, ora 00:00
babydyana
Nu este medic/terapeut
babydyana
inca ceva... dak am luat ultima pastila de duminica in lok de penultima are ceva??? cu ce imi dauneaza ! iau yasmin!
0
18-05-2007, ora 00:00
buburuta
Nu este medic/terapeut
buburuta
au trecut deja 5 zile de knd am luat postinor2 si nu mi'a venit ciclul.sunt insarcinata????????????????
0
18-05-2007, ora 00:00
buburuta
Nu este medic/terapeut
buburuta
eu nu pot sa citesc comentariu lasat de dumneavoastra:(( si nu pot sa aflu ce ma intereseaza...dc?:((
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •