Pretul (maxim) avort la o clinica privata

15-01-2012
turnover666
Nu este medic/terapeut
turnover666
Buna seara! Vreau sa stiu si eu cat poate costa maxim un avort la o clinica privata? 15 milioane? e posibil?
6 comentarii
0
15-01-2012, ora 20:55
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Din cate stiu, costa mult mai putin, insa depinde de clinica. Eu spre exemplu merg la cabinetul particular al unui medic ginecolog insa chiuretajul il face in spitalul al carui angajat este ( spital de stat), si costa 300 lei acum vreo doi ani, nu am facut personal insa asa am auzit. 1500 lei mi se pare mult prea mult chiar si pentru o clinica privata, insa, depinde ce clinica este bineinteles.
0
15-01-2012, ora 21:08
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
In functie de varsta sarcinii este posibil.
La spitalele de stat taxa este mult mai mica ( de ex la Sp Cl Filantropia Bucuresti cu anestezie locala -150; cu anestezie generala 300)
0
15-01-2012, ora 23:45
turnover666
Nu este medic/terapeut
turnover666
Deci, totul a fost asa, 14 dec, ne-am culcat imp, beti aman2, sex neprotejat, nu am ejaculat in ea, ok, toate "bune", la 36 ore de la contact a luat pastila de a 2-a zi. Toata saptamana tot zicea ca "are" stari nasoale, pofta de mancare, stari de somnolenta, ameteli, la 7 zile de la contact a facut test, pozitiv cica. Ce vreau eu sa zic, nu cumva era insarcinata de dinainte? are cum in decurs de 7 zile sa aibe simptome de 3 saptamani? Ok, continuam povestea, miercuri, saptamana trecuta, a mai facut un test, la 3 saptamani de la contact, i-a iesit pozitiv, si gata, ca tre sa faca avort, chestii de genul, ca a vorbit cu unchiul ei care e politist si costa 30 mil, 15 mil avortul + 15 mil spaga la doctor, pentru ca e minora. Astazi, imi da sms, ca nu mai are nevoie de ajutorul meu, ca se descurca singura, etc, problema e, de ce nu vrea sa mearga la un control cu mine? sa vad si eu in ce luna e exact, sa nu mor prost. Am sunat la mai multe clinici particulare, le-am explicat ca e minora, si mi-au zis ca e 400 lei avortul, + inca ceva acolo spaga, si ea vine cu povesti la mine ca e 30 milioane. Astept niste pareri, multumesc!
0
16-01-2012, ora 22:21
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Parerea mea e ca ar trebui sa:
-faci sex protejat, mai ales cand umbli cu fete de genul asta. Daca faci vreo hepatita B sau C, herpes genital, infectie HPV sau HIV nu te vor ajuta banii la nimic.
-daca are 16 ani impliniti poate sa faca avort fara sa fie nevoie de parinte/tutore legal.
-cel mai probabil nu este gravida si/sau eventual nu esti tu "vinovatul". Esti dator insa sa mergi cu ea la un consult la spital pentru evaluarea varstei de sarcina.
-ai grija in ce anturaj este ea/intri pentru ca te poti alege cu mari probleme.
0
16-01-2012, ora 23:31
turnover666
Nu este medic/terapeut
turnover666
Va multumesc domnule doctor, si problema e ca, am avut incredere in persoana respectiva, dar se pare ca e bine sa nu mai ai incredere nici macar langa persoana de langa tine, decat daca o cunosti f bine, si de mult timp. Multumesc inca odata, si sa se descurce, eu nu platesc avortul, din cauza altora. O seara placuta!
0
20-04-2012, ora 17:10
notfarfromheaven
Nu este medic/terapeut
notfarfromheaven
Buna ziua. stiti cumva intre ce ore se fac intreruperi de sarcina la Sp. Filantropia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •