probleme cu maxilarul

15-06-2009
oana25
Nu este medic/terapeut
oana25
Mi-am facut o lucrare la dantura pe partea stanga, sus si jos, iar dupa 2 saptamani a inceput sa ma doara maxilarul stang. Tin sa precizez ca ma doare si cand vorbesc si cand mananc.
E o durere care radiaza pana in ureche. Nu stiu ce sa fac si cui sa ma adresez.
3 comentarii
0
15-06-2009, ora 09:02
Dr. Olga Guzun
Stomatologie, Pitesti, Bucuresti
Dr. Olga Guzun
pentru a te putea ajuta cu un raspuns concludent te rog sa faci o radiografie la dintii de sub lucrare si de sus si de jos si lipesti radiografia de un geam luminat si-i faci o poza si mi-o trimiti pe mail.
0
16-06-2009, ora 08:50
Dr. Ivan Iuliana
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Ivan Iuliana
Buna oana25! Am intalnit astfel de dureri la pacienti care aveau lucrari sau simple plombe putin mai inalte decat trebuia. Mergi la stomatologul care te trateaza si cere sa iti mai faca un test cu hartia de articulatie. Se mai intampla pentru ca atunci cand se fac probele la lucrari senzatia de nou si mare este foarte puternica si nu iti poti da seama daca este si inalt. Daca acest test este negativ trebuie facuta o radiografie. Numai bine!
0
16-06-2009, ora 20:14
oana25
Nu este medic/terapeut
oana25
Va multumesc mult pentru sfaturi.Maine am sa merg la medicul meu stomatolog pentru o consultatie.O seara frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul