Probleme cu mirosul !

12-10-2020
MariusOP
Nu este medic/terapeut
MariusOP
Buna seara ! Acum cateva zile am avut o senzatie de raceala cu nas infundat. A trecut de la sine a doua zi, nu a fost asa rau. In schimb mi-am dat seama ca mi-am pierdut mirosul !!! Nu am alt simptom. Ce e de facut? Multumesc !!!
4 comentarii
0
12-10-2020, ora 22:37
elena55555
Nu este medic/terapeut
elena55555
In cel mai rau caz, covid, in cel mai bun caz o rinita alergica.Dupa parerea mea, mergeti la medicul de familie.
0
12-10-2020, ora 23:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Test Covid.
0
16-10-2020, ora 17:42
MariusOP
Nu este medic/terapeut
MariusOP
Pana la urma am facut doua teste, unul pozitiv si unul negativ...n-am inteles nimic. Problema e ca doctorul de familie zicea ca am covid, tind sa cred, de acolo si problema cu mirosul, am intrebat ce sa iau pentru asta ?!? Mi-a raspuns ca vitamina c si zinc pentru imunitate, am tot insistat si-a zis ca nimic, deci nici un tratament !!! Totusi ce e de facut ?
0
18-10-2020, ora 22:29
elena55555
Nu este medic/terapeut
elena55555
Mama mea si-a pierdut mirosul si gustul, dupa aproape 3 saptamani i-au revenit simturile. Nu trebuie sa iti faci griji, doar izoleaza-te de restul. Daca doar acest simptom il ai, este un caz fericit. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi cercetări dezvăluie impactul pierderii mirosului
  • Pierderea mirosului, raportată în 86% din cazurile ușoare de COVID-19
  • Pierderea gustului și a mirosului - cauze posibile
  • Anosmia (pierderea mirosului) - cel mai bun predictor pentru COVID-19
  • Cercetătorii au descoperit mecanismul care explică de ce pacienții cu COVID-19 își pierd simțul mirosului
  • 90% dintre persoanele care suferă de anosmie sau ageuzie din cauza COVID-19 își revin complet după doi ani
  •