Probleme inima?

03-02-2019
Unforgiven213
Nu este medic/terapeut
Unforgiven213
Buna ziua. Ocazional resimt dureri in piept, mai exact in zona sternului, ma simt obosit aproape tot timpul, mi se inroseste pielea foarte repede si foarte tare, la orice atingere, si am observat ca anumite vene de exemplu cele din zona incheieturii si a palmei au devenit putin mai proeminente. Uneori, rar totusi, simt ca nu pot respira destul de bine. Aceasta ultima problema s-a mai ameliorat, deoarece acum cateva saptamani aveam probleme mai mari si se auzea si un sunet la finalul inspiratiei. Ar putea fi probleme de la inima? Mi s-a facut ekg si mi s-a luat tensiunea acum o luna si erau in regula.
5 comentarii
0
03-02-2019, ora 15:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Va stiti mai anxioasa? Posibil sa fie somatizari de anxietate.
0
03-02-2019, ora 20:55
Unforgiven213
Nu este medic/terapeut
Unforgiven213
Doar de cand am inceput sa am aceste probleme, am devenit mai nesigur si mai panicat legat de sanatatea mea.
0
03-02-2019, ora 22:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Medicul de familie v-a consultat? Analize de sange ati facut?
0
04-02-2019, ora 01:28
Unforgiven213
Nu este medic/terapeut
Unforgiven213
Am facut in ultima luna hemoleucograma, analize de urina si radiografie de plamani iar singura valoare anormala a fost eozinofilele 6.5 % in loc de 5 %.
0
04-02-2019, ora 15:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca organic vad ca v-ati controlat si totul e ok, posibil sa fie somatizari de anxietate. Adresati-va unui psiholog, psihiatru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •