Dureri piept

29-11-2017
Ale92
Nu este medic/terapeut
Ale92
Buna seara!de 2 saptamani am dureri in piept nu tot timpul apar brusc si la fel si dispar cand am aceste dureri am si dificultati de respiratie ma sperie foarte tare sa nu fie ceva la inima.Tot de 2 saptamani am o stare ciudata plang mult a inceput sa imi fie frica ca o sa mor. ma poate ajuta cineva cu un rapsuns va rog.Multumesc!
5 comentarii
0
29-11-2017, ora 08:24
Psiholog Neacsu Virginia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Neacsu Virginia
Fara analize (cel putin cardiologie, hormonale, o hemograma) si un examen clinic, nu cred ca isi poate asuma cineva sa va dea cineva un raspuns (presupun eu ca intrebarea ar fi "ce problema am").
1
29-11-2017, ora 13:33
Ale92
Nu este medic/terapeut
Ale92
Multumesc!vineri cand ajung in tara o sa ma duc la medicul de familie.
0
30-11-2017, ora 06:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti analize la cardiolog si endocrinolog. Daca toate ies bune, mergeti sa va evalueze un psihiatru. Pot fi vorba de elemente de anxietate si/sau depresie.
Sanatate multa!
0
01-12-2017, ora 02:31
Ale92
Nu este medic/terapeut
Ale92
Am fost ieri la doctor de familie momentan sunt in marea britanie am stat 4 ore la coada, ma ascultat la inima la plamani, mi-a luat tensiunea si pulsul si a spus ca nu am nimic la inima.Nu am primit nici un tratament tot ma doare pieptul maine ajung in tara si o sa ma programez la cardiologie.Este de ajuns sa te asculte la inima sa isi dea seama ca nu ai nimic?
0
01-12-2017, ora 02:32
Ale92
Nu este medic/terapeut
Ale92
Multumesc doamna Clara pentru sfat cum o sa ajung in tara o sa ma duc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •