Raspuns la tratament

04-07-2018
unsimpluom
Nu este medic/terapeut
unsimpluom
Daca sufar de o depresie extrem de severa si nu am raspuns favorabil la nici un tratament( si am schimbat foarte multe scheme de tratamen si medici).ce sa mai fac ! Am niste stari de parca is pe moarte in momentele acelea.
Nu mai stiu la cine sa mai apelez!
Tata ii pe moarte.
Si eu nu mai sunt persoana care eram inainte... sunt disperata si nu gasesc nici o solutie.
9 comentarii
1
04-07-2018, ora 16:34
Psiholog Racheleanu Mioara
Psihologie, Galati
Psiholog Racheleanu Mioara
Buna ziua! Medicamentele insotite de psihoterapie dau rezultate pe termen lung.
0
05-07-2018, ora 10:25
Marina3
Nu este medic/terapeut
Marina3
Unsimpluom.ti am trimis mesajprivat.
1
05-07-2018, ora 17:05
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Încercați să luați legătura cu un psihoterapeut, pentru că făcând psihoterapie concomitent cu medicația obțineți rezultate mai rapide și de durată.
Problemele din familie sunt factorii care mențin tulburarea și diminuează acțiunea medicamentelor.
1
06-07-2018, ora 10:05
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Sunt de acord cu ceea ce au spus colegii mei.
Tratamentul medicamentos însoțit de psihoterapie da rezultate mai bune.
Sănătate!
0
06-07-2018, ora 11:52
unsimpluom
Nu este medic/terapeut
unsimpluom
Fac ambele si psihoterapie si tratament medicamentos...dar ii foarte grea perioada aceasta prin care trec si eu ma simt depasita de toate.Tratamentul medicamentos nu ma prea ajuta.
1
07-07-2018, ora 15:16
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
V-a făcut și evaluare psihologică la începutul psihoterapiei? Vedeți dacă psihoterapeutul este și clinician, pentru că numai prin evaluare puteți ști cu exactitate ce vă ține în loc de nu puteți trece peste stările respective și ce puteți face să aveți o rezolvare mai rapidă.
0
11-07-2018, ora 14:39
unsimpluom
Nu este medic/terapeut
unsimpluom
Am schimbat schema de tratament si am niste medicamente noi, sper sa ma ajute :)
1
11-07-2018, ora 18:41
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
E nevoie să aveți răbdare, dar și încredere în medic, pentru că schimbările nu apar peste noapte, e o perioadă de acomodare după care începe să-și facă efectul. E important să monitorizați orice fel de reacție și să comunicați cu medicul.
0
12-07-2018, ora 08:36
unsimpluom
Nu este medic/terapeut
unsimpluom
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul