Referitor la impotenta aparuta prematur

22-06-2008
Ady8
Nu este medic/terapeut
Ady8
Buna ziua!Sunt.nu...n am sa spun disperat asa cum vad ca scriu oamenii pe aici dar pe aproape.Am avut niste probleme in copilarie de la varsta de 10 ani sau nici nu mai tin minte pana la 17 m am masturbat...cred eu excesiv.o data la doua zile.o data pe zi...nici asta nu mai retin.in orice caz incercam din rasputeri sa scap de obiceiul asta.La 17 ani si jumate am ramas fara erectie psihogena sau spontana.Am prietena...viata normala a unui baiat.eu am 21 de ani acum...iar ea este destul de mica si am decis sa nu ncep viata sexuala cu ea deocamdata.Ma nelinisteste insa faptul ca de 3 ani jumate situatie nu se amelioreaza.am crezut ca va trece...dar se pare ca nu e asa.As vrea sa ntreb daca afectiunea are legatura cu masturbarea din perioada aceea si daca se poate vindeca...daca mai pot aparea din nou erectiile psihogene normale.imi e foarte greu sa ma concentrez la facultate si la viatza mea in general pentru ca stim cu totii cate ironii se fac pe tema asta si normal ca ma simt rau...Pe scurt daca se poate vindeca si in ce proportii?
3 comentarii
0
06-07-2008, ora 00:00
goatita23
Nu este medic/terapeut
goatita23
poi sunt de parere ca tu nu esti ipotent problema ta este ca organismul tau are nevoie de o femeie cu experienta care este dispusa sa faca acest pas pt tine nu ai nimic iti spun eu iti trebuie o femeie care sa te excite si pana la urma sa o faceti
0
11-07-2008, ora 00:00
andrei 2008
Nu este medic/terapeut
andrei 2008
si eu m0am masturbat la greu si am 21 de ani acuma si nu prea mai merge treaba...nu ma pot concentra la NIMIC...sunt super stresat pe tema asta.trebuia prietena frate la varste mai fragede ca nu se ajungea la asa ceva.TRIST
0
25-07-2008, ora 00:00
MagicianulCP
Nu este medic/terapeut
MagicianulCP
lasati laba frate.apucati-va de sport
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Viața cu o disfuncție erectilă
  •