Respir doar pe o nara fosa nazala

04-12-2013
MisterT
Nu este medic/terapeut
MisterT
De cand eram mai mic, respir doar pe o fosa nazala. La un moment dat, cea care e infundata se desfunda, iar apoi se infunda cealalta, asa functioneaza. Am fost la cativa medici ORL-isti de-a lungul anilor, mi-au tot dat picaturi, bioparoxuri si tot felul de bazaconii. Unul nu mi-a spus care o fi problema...Poate sa ma lamureasca cineva ? Multumesc anticipat !
4 comentarii
0
05-12-2013, ora 08:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se numeste Rinita Vazomotorie.. cu tendinta de a trece in rinita cronica hipertrofica care necesita micsorarea in volum a cornetelor cu radiofrecventa
0
05-12-2013, ora 13:09
MisterT
Nu este medic/terapeut
MisterT
Sunt fericit ca in sfarsit imi cunosc problema. Oare de ce nici un alt medic nu mi-a spus asta si mi-au tot dat sa utilizez picaturi fara nici un rost ? Timp, bani, nervi. Va multumesc ca m-ati lamurit, as aprecia foarte mult daca mi-ati spune si cum as putea scapa de acest lucru, sa pot sa respir normal. Ce tratament as putea urma, in cat timp as putea scapa, eventual si cat m-ar costa acest tratament sau consult de specialitate ? Multumesc anticipat !
0
05-12-2013, ora 18:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un pacient asigurat beneficiaza de consult gratuit
interventia poate c0sta de la 400 la 1400 lei depinde de oras si clinica
cat priveste tratamentul local.. gasesti pe forum sute de sfatuturi
daca nu te descurci.. un consult personalizat online costa 60 lei
http://www.romedic.ro/cmi-orl-dr-flueraru/articol/5182
0
05-12-2013, ora 20:59
MisterT
Nu este medic/terapeut
MisterT
Multumesc pentru informatii. Sa inteleg ca tratamentul local e o chestiune temporara, prin administrarea unor medicamente care imi pot decongestiona nasul, iar interventia se refera la o actiune medicala fie ca tine de chirurgie sau stiu eu ce aparatura, ce va fi nevoie sa o fac oricum pentru a scapa definitiv de aceasta problema ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  •