Rinita alergica hipertrofica

06-08-2014
mikkydush92
Nu este medic/terapeut
mikkydush92
Buna ziua! De peste doua luni de zile am o durere insuportabila de cap, tample, maxilar...Numai spun de sensibilitatea mea la praf, caldura excesiva, fum, curent si aer conditionat.Ce-i drept am stat o perioada buna astfel, pana am ales sa merg la un control amanuntit ORL.La primul control la care am fost mi s-a spus ca am sinuzita maxilara si o deviatie serioasa de sept.Pe langa toate acestea mi s-a mai spus ca am nevoie de operatie, pentru ca si deviatia de sept intretine aceasta sinuzita.Am luat tratament la intervale diferite de timp si nu am observat nici o imbunatatire, decat faptul ca am inceput sa sufar serios cu stomacul.Pentru ca nu am mai putut rezista in continuare cu durerile respective, am apelat la un al doilea doctor care mi-a spus ca nu am sinuzita, ci rinita alergica hipertrofica, la fel cu mentiunea ca am nevoie neaparata de operatie.Mentionez ca sunt din Ploiesti si mi s-a spus ca pot face operatia prin septembrie, dar doresc sa stiu cateva spitale si medici buni care pot realiza aceasta operatie.Pe langa aceasta as vrea sa mai stiu daca in cadrul operatiei de deviatie de sept se poate face si rinoplastia..sau rinoseptoplastia..ca din cate am inteles, asa se numeste.Am nevoie urgenta de sfaturi si indrumari.Multumesc mult.Mihaela.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •