Rinosinuzita - cu senzatia de sufocare

18-03-2011
maya 12
Nu este medic/terapeut
maya 12
Buna ziua, va rof frumos sa-mi spuneti ce se poate face cand ai rinosinuzita si esti racit? Incerc aceasta senzatie de cateva zile si nu ma mai lasa. Simt ca ma sufoc, am facut inhalant cu ceai de musetel, am dat cu bioparox iar in ultima instanta am recurs la bixtonim, desi efectul este pe scurta durata. Nu stiu ce sa mai fac, nu pot dormi noaptea, e cumplit sa ai senzatia de sufocare.

Va multumesc.
6 comentarii
0
18-03-2011, ora 09:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa mergi la ORL.. ca sa vezi ce probleme mai ai in nas
0
19-03-2011, ora 22:51
maya 12
Nu este medic/terapeut
maya 12
Multumesc domnule doctor pt raspuns. Problema este ca am fost la 2 medici orl pana acum si m-am cam saturat. Unul spune ca am deviatie de sept, celalalt spune ca nu am, unul spune ca am rinita cronica vasomotorie celalalt spune ca am rinosinuzita. Nu stiu nici eu ce sa mai cred. Cu electrocauterizarea m-am saturat, am fost de 5 ori la spital.(si nu mai pot).As mai avea o intrebare la dumneavoastra : in primul mesaj va spuneam ca sunt racita si ca am senzatia de sufocare. Acum a trecut, mi-am pus de 4 ori bixtonim in nas si bioparox. Bixtonim am evitat cat am reusit eu, problema este ca era cam expirat, din 2008. Acum am senzatia ca nu mai am miros, cel putin partial. Intrebarea este- imi va trece aceasta senzatie? Tine de cand a inceput raceala, e normal -in timpul racelii sa fie asa, dar totusi mi se pare ciudat, ca raceala mi-a trecut de o zi -doua si mirosul tot nu apare.

Va multumesc.
0
19-03-2011, ora 23:07
maya 12
Nu este medic/terapeut
maya 12
Am uitat sa precizez ca nici cu gustul nu stau prea bine, mi-am dat cu bioparox si in gat, oare de la el sa fie?
0
20-03-2011, ora 09:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cauta un al 3 medic ORL..si vezi care e problema ( cel mai corect e sa te internezi in clinica ORL..si sa rezolvi difinitiv problema)
0
20-03-2011, ora 09:42
maya 12
Nu este medic/terapeut
maya 12
Daca as sti la care clinica sa merg, as merge. La sectia din spitalul nostru eu ezit sa merg.
0
20-03-2011, ora 09:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de unde esti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • Sinuzita
  • Mă doare capul când e frig - sinuzită?
  • Durerea de cap din sinuzită (cefaleea sinusală)
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •