s-a lovit la cap

07-01-2008
cudalbgeo2005
Nu este medic/terapeut
cudalbgeo2005
fetita mea in varsta de 8 luni s-a lovit de o jucarie si i sa creat o cavitate adanca de vre-o 5 mm. Am fost la neurochirurgie la spitalul din Galati si mi-au zis a nu este afectat creierul e doar o problema de estetica.Dr de acolo ne-a recomandat sa mergem la Bagdasar sa o consulte si cei de acolo.Tin sa mentionez ca nu a avut nici o schimbare de comportament e la fel de vioaie.Ce sa fac totusi cu cavitatea aceea? Se poate opera?
2 comentarii
0
08-01-2008, ora 00:00
loryk
Nu este medic/terapeut
loryk
e foarte bine sa o consulte un med de la bagdasar-arseni.ei chiar au experienta.pentru copii mergeti pe etajul 5.sunt medici foarte buni.nimeni nu va poate sfatui daca e sau nu de op pana nu vede cazul
0
08-01-2008, ora 00:00
cudalbgeo2005
Nu este medic/terapeut
cudalbgeo2005
multumesc pentru raspuns..dar ma gandeam poate au mai avut si altii cazuri similare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •