sangerari neregulate
Buna
Am luat laurina cu 2-3 ani in urma, dupa care le-am intrerupt.Din luna august a acestui an le-am reluat.Nu am avut nici o problema pana acum o saptamana.Dupa un contact sexual, neprotejat, m-am trezit cu niste sangerari neregulate si 2 zile am avut mici dureri in partea stanga, jos..Tin sa precizez ca abia sapt viitoare tb sa imi vina menstruatia.Mai erau inca 8 pastile in blister cand mi-au aparut sangerarile.Deci nu e perioada ciclului menstrual.M-am speriat si mai tare pentru ca partenerului meu i-au aparut unele mancarimi.Am mers la doctor unde ne-a zis ca am candida si ne-a dat un simplu tratament cu Canestin( o tableteta vaginala si un unguent pe care tb sa il folosim amandoi ).Am 5 zile de cand am introdus tableta vaginala si sangerarile tot persista.Sunt destul de speriata pentru ca nu m-am mai confruntat pana acum cu aceasta problema.Sa fie de la anticonceptionale, chiar daca le iau de 3 luni fara sa se intample nimic? Sa nu fie candida si sa fie altceva?Am 30 ani si sunt fumatoare. Va rog tare mult cine poate sa imi raspunda pentru ca sunt foarte speriata.Va multumesc
Am luat laurina cu 2-3 ani in urma, dupa care le-am intrerupt.Din luna august a acestui an le-am reluat.Nu am avut nici o problema pana acum o saptamana.Dupa un contact sexual, neprotejat, m-am trezit cu niste sangerari neregulate si 2 zile am avut mici dureri in partea stanga, jos..Tin sa precizez ca abia sapt viitoare tb sa imi vina menstruatia.Mai erau inca 8 pastile in blister cand mi-au aparut sangerarile.Deci nu e perioada ciclului menstrual.M-am speriat si mai tare pentru ca partenerului meu i-au aparut unele mancarimi.Am mers la doctor unde ne-a zis ca am candida si ne-a dat un simplu tratament cu Canestin( o tableteta vaginala si un unguent pe care tb sa il folosim amandoi ).Am 5 zile de cand am introdus tableta vaginala si sangerarile tot persista.Sunt destul de speriata pentru ca nu m-am mai confruntat pana acum cu aceasta problema.Sa fie de la anticonceptionale, chiar daca le iau de 3 luni fara sa se intample nimic? Sa nu fie candida si sa fie altceva?Am 30 ani si sunt fumatoare. Va rog tare mult cine poate sa imi raspunda pentru ca sunt foarte speriata.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4nu raman insarcinata, de ce?
- 117de ce nu imi vine menstruatia???
- 17oare sunt insarcinata?
- 12intarzaiere ciclu
- 12sarcina, ciclu menstrual neregulat
- 5am o problema?
- 1menstruatie neregulata
- 9Menstruatie neregulata sau sarcina?
- 8Probleme cu menstruatia
- 9Sangerare vaginala cu 10 zile mai devreme
- 7test de sarcina
- 7ce se intampla daca stau cu menstruatia neregulata fara sa o tratez?
- 0menstruatie neregulata si uter mic
- 6CM de doua ori intr-o luna.. a mai patit cineva?
- 18Am facut un test de sarcina si a iesit negativ, dar tot intarzie menstruatia
- 1Ciclu neregulat
- 2oare e sarcina?
- 0Ciclu neregulat
Mai multe informații despre: Ciclul menstrual neregulat
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
