Sarcina incipienta

28-06-2017
Andreea..muna
Nu este medic/terapeut
Andreea..muna
Bună ziua, ultima menstruație am avut-o pe 5 mai 2017, pe 9 iunie am făcut testul de sarcina, care a ieșit pozitiv. Pe 12 iunie am fost la ginecolog și mi-a confirmat sarcina. În data de 24 iunie în urma unui contact sexual am avut o mica sângerare și m-am prezentat la spital. Câteva zile mi-au făcut analiza beta hcg, care se pare ca creste dar nu se dubleaza, iar la ecografia transvaginala de azi se vede un fetus de 2mm, prea mic, și un cerc lângă acesta. Ce îmi puteți spune despre acest caz? Dacă doriți, va pot trimite ecografia pe mail.
4 comentarii
0
28-06-2017, ora 19:56
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
E foarte important sa apara activitatea cardiaca- numai asa o sa stiti ca este in evolutie!
0
28-06-2017, ora 20:03
Andreea..muna
Nu este medic/terapeut
Andreea..muna
Și despre cercul respectiv ce îmi puteți spune?
0
29-06-2017, ora 13:11
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Este vezicula vitelina, o anexa a embrionului.
0
27-07-2017, ora 19:05
Bir
Nu este medic/terapeut
Bir
Buna ziua pe data de 4iulie am facut un chirotaj dupa o sap si ceva de la efectuarea lucrari, au inceput frisoanele, ameteli, stari de voma, sani intariti direrosi si imi curge si un lichid alb...mentionez ca nu am avut relatii sexuale pana acum...oare ce poate fi?O noua sarcina fara relatii sexuale?Si acum ma apasa jos foarte tare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: