Sarcina pierduta la 39 saptamani

21-11-2018
..Ioana..
Nu este medic/terapeut
..Ioana..
Buna, mi am dorit foarte mult un copil...am ramas insarcinata pe tot parcursul sarcini am fost foarte bine atat eu cat si fetita ( mai putin la inceput.am vomitat foarte mult) toate analizele ecografiile au fost perfecte fara nici o problema.in 2 iulie am avut control la medic totul a fost ok inima ei tot tot.in data de 3 iulie m am trezit totul era ok iar dupa masa pe la vreo 16h nu simteam k misca m am panicat pt k misca foarte des si am decis sa merg la spital pt un control sa i aud inimioara k sa ma linistesc.la care medici mi au spus k sa oprit.si k nu mai e nimic de facut. mi au provocat nasterea am nascut normal doar k fetita mea nu mai era in viata. Totul sa intamplat de la o zi la alta, mi au facut toate analizele dupa nastere au iesit k sunt perfect sanatoasa.la autopsie la fetita nu a iesit nimic k ar avea.la placenta a iesit ceva dar nu ceva concret.ei de atunci nu mai sunt Eu.O durere de nedescris.imi doresc din tot sufletul un copil.e singurul lucru care mi l doresc.intrebarea mea.s a mai confruntat cineva cu asemenea probleme ? Cum ma sfatuiti sa trec peste ? Au trecut 4 luni jumate si sunt din ce in ce mai rau.Nu inteleg de ce ? Nu inteleg totul a fost perfect analize ecografii tot.multumesc
2 comentarii
0
21-11-2018, ora 13:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Imi pare rau pentru pierderea dumneavoastra. Sincere condolenate!
Scrieti la Centrul Sfanta Alexandra Imparateasa din Bucuresti. Poate va pot ajuta ei cu consiliere.
1
22-11-2018, ora 16:27
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Psihologie, Bucuresti, sector 1
Psiholog Cristina-Mihaela Stoian
Buna ziua Ioana! Imi pare sincer rau pentru pierderea suferita de tine! Inca esti in soc posttraumatic si cea mai buna recomandare pentru astfel de situatii, este sa incepi un program psihoterapeutic. Desi incalc regulamentul acestui forum spunandu-ti asta, daca esti din Bucuresti si iti doresti sa lucrezi cu mine, te invit sa imi scrii in privat si sigur gasim o solutie sa fii ajutata. Putem sa decontam si o mare parte din sedinte (sunt foarte bucuroasa pentru ca in sfarsit, pot ajuta mai mult, de cand decontez sedinte), dar prima se plateste. Daca nu poti veni, spune-mi de unde esti si caut colegi care sa te ajute. E firesc sa simti o durere intensa, pentru ca si pierderea a fost una uriasa. Si stiu ca, oricat de incredibil ti s-ar parea, viata mai poate avea sens, doar ca tu nu poti vedea asta acum. O sa te ridici cu ajutorul psihoterapiei, o sa iti poti vindeca ranile si nu sa "treci peste" cum zici tu, pentru ca asta ar insemna doar sa le ingropi. Sunt sigura ca ai o multime de intrebari, iar psihoterapeutul iti va fi alaturi, in drumul tau anevoios.
Te imbratisez tare-tare si iti doresc tot binele din lume!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul