se poate sa fiu insarcinata? va rog astept un raspuns

03-01-2009
evelina2u
Nu este medic/terapeut
evelina2u
Se poate sa fiu insarcinata si virgina in acelasi timp? Acum 3 zile am incercat sa fac dragoste cu prietenul meu, insa nu a reusit sa penetreze, si dupa cateva incercari a renuntat asa k am continuat jocurile erotice.Si dupa un timp a ejaculat si a atins putin si vaginu.Dimineata am cumparat de urgenta Postinor.Am luat prima tableta, apoi dintr-o greseala din nou am inceput jocurile erotice. dar nici de data asta nu a ejaculat in mine, si nici nu s-a atins de vagin, cu penisu.dar este posibil sa raman daca a atins cu mana penisul lui, apoi vaginul meu?? dupa 12 ore am luat si a doua pastila de postinor..va rog sa ma ajutati!! sunt disperata, Isi mai face efectu Postinor??mentionez k era a 10 a zi dupa prima zi de ciclu.
7 comentarii
0
03-01-2009, ora 21:12
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
nu draga, nu acum sa ramai gravida daca ai luat postinor! vezi sa nu faci abuz de postinor, pt k nu este recomandat decat de maxim doua ori pe an la un interval de 6 aluni
data viitoare protejati-va. si ai face bine sa te documentezi mai mult despre viata sexuala!!!!
0
24-01-2009, ora 23:49
kristyne
Nu este medic/terapeut
kristyne
bai..am si eu o nelamurire..sa zicem ca am facut sex fara prezervativ..dar mai mult a fost o joaca cum sa zic...oral...etc..si a bagat.o de cateva ori si a ejaculat in afara vaginului...mi sa terminat si cuclu cu 1 zi inainte.. si nush as putea ramane insarcinata?:|

va rog raspuns.. ms anticipat..
0
24-01-2009, ora 23:57
kristyne
Nu este medic/terapeut
kristyne
ciclu*
0
25-01-2009, ora 20:02
kristyne
Nu este medic/terapeut
kristyne
super...am dato in bara azi sa rupt prezervativu.:| si iar nush ce sa fac am vbit in stanga si in dreapta si nu au trecut 10 zile de knd mia venit menstruatia ca sa pot zice k a inceput ovulatia k sa existe posibilitatea de a ramane gravida...nu stiu...nu sunt f sigura pe metoda calendaristica...am mai patit odata asa sa rupt prezervativul si am luat postinor 2 asta in vara... a trecut juma de an..asa k mai bine ma duc sami cumpar de dimineata decat sa patesc cine stie ce.depinde de organismul fiecarei femei si nu poti sti sigur mereu cand incepe ovulatia...
mdeah...
0
02-03-2009, ora 11:26
diana_foryou
Nu este medic/terapeut
diana_foryou
buna tuturor!!!am o nelamurire!!pe 16.02.09 a fost prima zi de menstruatie iar pe 18.02.09 am terminat folia de anticonceptionale(marvelon 21) pe 20.02.09 am avut contact cu prietenul fara a ne proteja si pe 22.02 la fel.ultima zi de menstruatie a fost de 23.02.09 si folia am inceput-o pe 25.02.09.oare am ramas gravida, deoarece ma dor ovarele si spatele si orice as manca imi vine pe gat si as sta in pat toata ziua nu am chef de nimic...va rog astept un raspuns.va multumesc
0
29-08-2009, ora 08:02
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu stiu daca va este clar ca postinorul este o toxina EXTREM de puternica cu care va distrugeti sanatatea in mod deliberat si ireversibil ?
0
01-09-2009, ora 17:44
nicoo
Nu este medic/terapeut
nicoo
buna am si eu o problema va rog ajutati'ma :( de cateva zile am niste dureri usoare la burta mai exact pe mijloc jos sub burta.si simt de parca nu as avea nimic in mn in locul acela.am avut menstruatie acum o saptamana si ceva .. inainte de ciclu cu cateva zile am avut 3 raporturii sexuale primul si'a dat drumu unde nu trebuia adoua zi la fel dar am luat postinor 2 iar a 3a zi sa rupt prezervativul iar el isi daduse drumu pt k nu stiam k sa rupt.porma mi'a venit menstruatia mi'a intarziat doar 2 zile.e posibil sa fi ramas :( ajutati'ma va rog :( am doar 17 ani :( va multumesc celor care ma ajutati
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •