Se poate sa ramai insarcinata asa?

14-04-2013
Mishy
Nu este medic/terapeut
Mishy
As avea si o intrebare..ciudata..as putea spune..Este posibil sa ramai insarcinata daca esti virgina? Daca ajung lichid preejaculator..pe labii..poti ramane insarcinata? Si cum as putea sti care este perioada fertila..avand in vedere ca ultima menstruatie a inceput pe 23 martie..si de obicei, ciclul tine 29-31 de zile...eram in perioada fertila..daca acest contact..a fost pe 7 aprilie?. cred ca e prea devreme sa fac un test de sarcina..si nici nu prea as cumpara asa ceva..sunt foarte ingrijorata. Multumesc.
3 comentarii
0
14-04-2013, ora 22:58
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Poti ramane insarcinata doar in urma unui contact sexual.
Pentru a afla perioada fertila, nu trebuie decat sa dai un search pe google si sunt multe site-uri unde introducand date despre ciclul menstrual poti afla tot ce te intereseaza.
0
14-04-2013, ora 23:03
Mishy
Nu este medic/terapeut
Mishy
Da..zice ca pe 7 e risc, pe 8-9 risc maxim..dar asta e doar pentru un contact...nu stiu..m-am tot uitat pe aici...si vad ca s-a mai scris ceva de genul..si cica..ar fi posibil..sa ramai..de asta sunt asa ingrijorata
0
15-04-2013, ora 08:16
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
NU ai cum sa ramai insarcinata fara contact sexual.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •