risc de sarcina??

13-01-2016
elmafacesazambesc
Nu este medic/terapeut
elmafacesazambesc
Buna ziua! Sunt foarte ingrijorata..ultima data mi-a venit menstruatia pe data de 17 noiembrie, iar de atunci pana in momentul de fata nu mi-a venit..din luna decembrie cam de pe data de 16-17 am avut simptome ca ar trebui sa imi vina, dar nimic..mentionez ca sunt virgina, nu am avut niciun contact sexual, dar prietenul meu mi-a bagat degetul, dar nu stiu sigur daca avea urme de sperma..am fost la ginecolog si mi-am facut si o ecografie si mi-a spus ca ar fi o raceala (la diagnostic mi-a trecut cistita), am urmat un tratament, dar nu mi-a venit nici acum..ar putea fi cazul de o sarcina? am dureri de sani si sunt mai tot timpul imbalonata..va rog frumos sa imi raspundeti! Va multumesc!
10 comentarii
0
14-01-2016, ora 00:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ce varsta ai ?
0
14-01-2016, ora 06:15
elmafacesazambesc
Nu este medic/terapeut
elmafacesazambesc
19 ani
0
14-01-2016, ora 11:30
elmafacesazambesc
Nu este medic/terapeut
elmafacesazambesc
Va rog sa imi raspundeti..ar trebui sa imi fac griji de asa ceva?imi intarzie oare si de la stres?
0
14-01-2016, ora 12:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da.
Nu e sarcina !
0
14-01-2016, ora 13:03
elmafacesazambesc
Nu este medic/terapeut
elmafacesazambesc
Va multumesc frumos pentru raspuns!
0
14-01-2016, ora 13:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru putin.
Daca se repeta treaba asta cu intarzierea de mai multe ori ar trebui sa va prezentati la medic. Poate fi o amenoree secundara.
0
14-01-2016, ora 13:40
elmafacesazambesc
Nu este medic/terapeut
elmafacesazambesc
Eu am avut si niste dereglari hormonale, am avut acnee ceva timp, dar m-am speriat gandindu-ma ca ar putea fi si sarcina, chiar daca la ecografie mi-a zis ca e doar o raceala..
0
14-01-2016, ora 13:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sarcina nu e. Puteti sa va faceti oricand test de sarcina sa verificati.
0
14-01-2016, ora 13:47
elmafacesazambesc
Nu este medic/terapeut
elmafacesazambesc
As putea ceva sa iau ca sa imi vina mai repede?ceva naturist? Sau doar trebuie sa ma calmez si sa nu ma mai gandesc la asta?..citisem si pe internet ca stresul ar fi una dintre problemele intarzieri..
0
14-01-2016, ora 13:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
V-am trimis mesaj privat. Apasati Modificati profilul dv caseta verde dreapta sus. Apoi optiunea Mesaje.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •