secretie alba cu aspect branzos pe penis

225 comentarii 1 2 ..... 678 Înainte ›
0
26-07-2011, ora 20:01
bogdan93
Nu este medic/terapeut
bogdan93
buna ziua domnule doctor.
am si eu o intrebare pentru dumneavoastra..
in urma cu 2 si respectiv 3 zile am facut sex cu partenera, urmatoarea zi am avut mancarimi pe capul penisului. a doua zi spre pranz cand am facut un dush, am observat sub cap smegma..
ideea ar fi ca nu am nici o durere sau usturimie, ci pur si simplu macarime.. ce ar putea fii? astept niste sfaturi. va multumesc frumos
0
26-07-2011, ora 20:02
bogdan93
Nu este medic/terapeut
bogdan93
tin sa mentionez : sex neprotejat
0
31-07-2011, ora 23:34
razvanellll
Nu este medic/terapeut
razvanellll
buna seara, am si eu o problema am niste secretii si un lichid in genul spermei si mi se pare ca urinez, ce sfat imi puteti da.
va multumesc!
0
26-08-2011, ora 03:58
abraham
Nu este medic/terapeut
abraham
Domnule Doctor,
De 2 luni am o secretie branzoasa pe capul penisului la decalotare si nu reusesc sa scap de ea desi ma spal regulat.Secretia se manifesta prin mancarimi, inrosirea penisului si miros urat, asta daca nu ma spal de cel putin 2 ori pe zi, iar de cand am facut sex cu prietena neprotejat si la ea am observat unele probleme precum umezirea vaginului care nu mai e ca inainte si acelas miros urat ca cel al penisului meu...ce pot sa fac??..astept un sfat din partea dumneavoastra.va multumesc cu respect.
0
31-08-2011, ora 17:21
Marian_902
Nu este medic/terapeut
Marian_902
Buna ziua, ma numesc Marian am 23 de ani si am o problema, acum cateva zile am facut dragoste cu sotia, si dupa 2 zile mia aparut niste pete pe capu penisului si sa transformat an Branza si nu stiu ce sa fac, este grav, este putin umflat. Va rog mult sa ma ajutati..
0
31-08-2011, ora 17:39
Marian_902
Nu este medic/terapeut
Marian_902
Buna ziua sunt Marian si am 23 ani...am uitat sa spun eu ma spal de 2-3 ori pe zi cu apa calda pe penis..si sotia mea a fost virgina cand am avut act sexual cu ea..si dupa 1 zi 2 a anceput sa ami apara pete pe capu penisului si sa transformat an branza..ce sa fac sa merg la medic sau nu este necesar..multumesc anticipat.
0
18-10-2011, ora 14:33
bloggie
Nu este medic/terapeut
bloggie
Buna ziua. As avea si eu o intrebare. Am vazut cam ce intrebari au fost puse pe forum, dar nu am fost total lamurit. Acum cateva zile mi-au aparut pe capul penisului niste bubite albe (o groaza) care daca le atingeam cu mana sau ceva, se spargeau. Aseara cand am facut baie aveam tot bubitele acelea, dar azi, cand am decalotat penisul am observat ca am pe capul penisului o secretie alba asemenea smantanei (destul de multa pot sa zic). M-am spalat cu apa calduta incercand sa indepartez cat am putut, dar nu am reusit in totalitat, si pe langa asta, mi-au ramas si unele zone care sunt mai rosii. La decalotare simt si o oarecare durere, iar in rest simt mancarime, cateodata insuportabila.
V-as ruga mult daca puteti sa ma lamuriti in legatura cu ce am, ce as putea face sa ma tratez si eventual daca este ceva transmis prin cale sexuala sau nu. Va multumesc anticipat.
0
10-01-2012, ora 08:57
paul_p
Nu este medic/terapeut
paul_p
De cateva zile mi-a aparut o secretie vascoasa, fara miros, de culoare galbuie, iar la maxim o ora dupa ce ma spal reapare. Cand urinez si putin dupa ma si ustura.
Precizez ca am avut contact sexual neprotejat acum 2 saptamani.
Ce ar putea fi?
0
11-01-2012, ora 19:14
Marian_902
Nu este medic/terapeut
Marian_902
Buna ziua.Ma numesc Mariana si am si o o problema la care nu stiu cat este de grava.De 1 an si ceva imi intarzie ciclul menstrual in fiecare luna de fiecare data cate 1-2 saptamani.Ma gandeam ca dupa ce o sa ma dizvirginez o sa se reguleze, mam dizvirginat in august si nici acum nu mie regulat, imi intarzie la fel.Iar de fiecare data cand imi vine ciclu, prima zi e un cosmar, deoarece ma dor foarte tare ovarele si uneori si an timpul actului sexual simt aceiasi durere de ovare.Asi vrea sa stiu cat este de garv, si ce asi putea face.Eu cred ca sunt ori racita la burta ori am infectie urinare.Va multumesc.
0
16-01-2012, ora 22:24
dragos00
Nu este medic/terapeut
dragos00
Am avut contact sexual neprotejat cu o fata si mia aparut o depunere alba in varfu penisului, si la baza niste bubite albe si am si un miros urat pentru ca, capu sta mereu umed si imi iese o substanta incolora. Aveti vreun sfat sa-mi dati... sa iau vreun medicament... sau alte tipuri de tratament? Multumesc
0
23-02-2012, ora 12:19
ab_cd
Nu este medic/terapeut
ab_cd
buna ziua, as vrea sa va vorbesc despre simptomele pe care le am eu si prietenul meu.Eu am fost la control, si astept rezultatul analizelor.Asadar, eu am avut mancarimi la exteriorul vaginului si o secretie branzoasa care a trecut dupa cateva zile, ramanand doar cu secretie alba ( eram si inainte de ciclul menstrual)Aveam si dureri la penetrare.El a avut acea secretie branzoasa cu mancarimi pe canal, ulterior ramanand doar cu o secretie incolora si rare mancarimi pe canal, pe care acum le simte pana aproape de anus.Nu prezinta mancarimi sau usturimi la mictiune sau ejaculare...Ce ar putea fi?multumesc
0
23-02-2012, ora 12:21
ab_cd
Nu este medic/terapeut
ab_cd
am uitat sa precizez ca nu i au aparut nici bubite si nici vreun miros neplacut al secretiei nici la mine, nici la el..Va multumesc
0
19-03-2012, ora 02:55
alex.sproket
Nu este medic/terapeut
alex.sproket
Buna seara, am si eu o intrebare, dupa ce ma m ras acum o saptamana in zona pubiana, am avut o mica iritatie in acea zona dupa ras, dupa cateva zile am avut sex cu prietena mea si a inceput usor sa doara si sa apara niste puncte rosii care au crescut un pic, arata ca niste cosuri facute de la caldura si transpiratie, acum e rosie zona, doare putin la atingere si provoaca mancarime. am curatat zoba cat mai des posibil si am uns cu alifie de galbenele, arata mai bn dar as vrea sa stu daca sa ma ingrijorez sau e o infectie de la ras? multumewc anticipat
0
21-03-2012, ora 22:17
eumbo
Nu este medic/terapeut
eumbo
Buna ziua, stiu ca intrebarea sa repetat dar nu am gasit un caz care sa fie exact ca al meu si eu am aceasi substanta alba in jurul zonei de sub capul penisului si aceasta a aparatu dupa un contact sexual neprotejat cu prietena mea in urma cu o saptamana.Nu am nici un fel de usturime doar o mancarime uneori dar slaba si daca incerc sa curat zona in care apare substanta aceea alba.As vrea sa stiu daca pot trata aceasta problema printr-o crema care sa nu necesite reteta de la medic.
0
27-04-2012, ora 20:14
Andres_geo
Nu este medic/terapeut
Andres_geo
am o secretie branzoasa pe capul penisului, si nu reusesc sa scap de ea desi ma spal regulat. Secretia se manifesta prin mancarimi, inrosirea penisului si miros urat, asta daca nu ma spal de cel putin 2 ori pe zi, ce pot sa fac?? fara sa imi dau seama de asta... am continuat sa fac sex cu prietena mea.. probabil am infectat'o si pe ea, desi nu prea stiu cum se manifesta la ea. va rog sunt disperat daca ati putea sa ma jutati cumva... va rog!!! Va multumesc anticipat!
0
27-04-2012, ora 20:36
Andres_geo
Nu este medic/terapeut
Andres_geo
Da si am uitat sa va intreb ceva, prietena mea poate fi infectata si ea????
si daca se poate infecta si ea.. cum ne putem vindeca ? eu cred ca am mai suferit de o asemena, , maladie' in trecut ca mi se pare cunoscut mirosul si cam tot aceleasi simptome de la inceput o simpla secretie branzoasa cu miros neplacut dupa care, urmeaza uscarea capului penisului si inrosirea lui, si senzatii incomode la declotare, va rog daca puteti sa imi dati un sfat !!! Astept raspuns, si multumesc inca o data.
0
20-05-2012, ora 00:11
assassin
Nu este medic/terapeut
assassin
Buna ziua, ma numesc Andrei si am 14 ani. Problema mea este ca am o secretie alba branzoasa pe penis. Eu am vazut ca trebuie sa ma spal acolo dar eu am o forma ciudata de fimoza, adica pe langa ca preputul este ingust, o parte din el inconjoara si este lipit de capatul penisului si am cum deloc sa ajung pana la secretie. Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti ce sa fac.
0
15-06-2012, ora 12:18
AndreiAdi
Nu este medic/terapeut
AndreiAdi
Buna ziua,
Am citit multe comentarii si in unele apar si eu-partea cu 'branza' dar mai am si ceva alte simptome, si anume - Eu si viitoarea sotie am decis sa facem un copil iar ea a mers la un control ginecologic printre care si un papanicolaus unde a iesit ca ar avea o problema dar nu grava si i s a spus sa umreze un tratament cu antibiotic printre care si eu am luat acest antibiotic tot la recomandarea ginecologului, toata bune si frumoase dupa 1 saptamana am dupa ce am temrinat tratamentul, la mine limba galbuie incarcatta(flora intestinala varza -normal, a mai trecut intre timp dar tot nu imi place cum arata), branza la decalotare si vre-o 2 pete rosii care alterneaza - cand mai intense cand se mai retrag; am si un disconfort cand urinez am senzatia dupa ca mai ramane ceva si dupa ce am urinat ma cam ustura putin. Mentionez ca toate acestea dupa tratamentul cu antibiotic destul de puternic si 2 acturi sexuale cu partenera. Ce sfat imi dati. Direct Dermato cu control amanuntit si eu si ea? sau sa incerc si altceva? Va multumesc.
0
18-06-2012, ora 16:51
pavel22
Nu este medic/terapeut
pavel22
buna ziua!am si eu o problema si as vrea sa stiu despre ce este vorba!am avut contact sexual cu partenera mea care lua anticonceptionale, dupa contact la aproximativ 4-5 ore am inceput sa am niste mancarimi in interiorul penisului si sa imi curga un lichid involuntar ca sperma si cateodata avea culoare ca si puroiul, partenera mea a fost la medic si ia spus ca nu are nimic, eu m am dat cu tot felul de creme si tot nu a trecut, poate fi vreo iritatie??imi recomandati ceva ? va multumesc
0
19-07-2012, ora 09:52
hitman12
Nu este medic/terapeut
hitman12
am o problema intro zi mia aparut o buba pe penis alba apoi sa facut rosie si varful este vanat am mai avut una dar cred ca din cauza ca am smuls un fir de par de pe penis ma doare foarte putin sa o sparg? cum o pot trata acasa ca mie rusine sa ma duc la medic multumesc!
0
12-12-2012, ora 21:33
Sedat
Nu este medic/terapeut
Sedat
Buna seara ! Cand eram mic ma cam masturbam si imi iesea de pe capu penisului o chestie incolora.Dar dupa 5-10 min de stat imi aparea ceva ca o branza si acum imi apare. Ce sa fac?
0
10-01-2013, ora 18:26
alexander77
Nu este medic/terapeut
alexander77
buna ziua! ma numesc Alex am 22 de ani si am si eu o problema cu care ma confrunt de cateva zile... Atunci cand urinez o fac cu greutate, iar cand o fac simt o usturime in canalul penisului, urinarea o fac in jeturi repetate iar cu aproximatie dupa fiecare jet in varful penisului se strange o substanta gelatinoasa de culoare alb transparent-spre galbui, cred ca dificultatea urinarii e de la substanta respectiva, va rog spuneti-mi ce este si cum pot sa scap de aceasta problema! Tin sa mentionez ca problema respectiva nu o am de fiecare data cand urinez.
0
12-01-2013, ora 13:40
Madalin94
Nu este medic/terapeut
Madalin94
Buna ziua domnule Doctor !
De vre-o saptamana dupa ce am intretinut o relatie sexuala cu prietena mea neprotejat... am observat ca pe piela de la penis mi-a aparut o secretia alba mirositoare si prin spalare sau stergere dispare dar imi apar mici crapaturi care imi provoaca mancarimi.
As dori si eu un sfat multumesc anticipat... !
0
14-01-2013, ora 22:35
dragancris
Nu este medic/terapeut
dragancris
buna ziua am si eu o problema! de 2-3 zile am o secretie pe capul penisului urat mirositoare ma tot spal in zona respectiva dar tot imi apare este ca o pielita alba kre tot acopera locul... mentionez nu am avut contact sexual de curand si knd am facuto am facuto protejat...astept raspuns
0
04-02-2013, ora 17:06
maveryck
Nu este medic/terapeut
maveryck
am si eu aceeiasi prob cu secretia branzoasa si cu mancarimile si am o singura intrebare
LA CE FEL DE MEDIC TREBUIE SA MA ADRESEZ??
multumesc mihai
0
04-04-2013, ora 12:31
Florin99
Nu este medic/terapeut
Florin99
Buna ziua, am 14 ani si am un fel de bucatele foarte mici care seama cu branza in jurul capului penisului care miros urat, ce as putea facE?
0
28-04-2013, ora 00:27
picrobv
Nu este medic/terapeut
picrobv
am citit raspunsurile de mai sus in legatura cu aceasta smegma problema nu este spalatul, ok spalam in fiecare zi cu apa calduta si stergem cu un prosop curat pe mine personal m-ar interesa si daca scap vreodata de ea si daca scap cum scap ca e cam mult timp de cand nu imi da pace si as mai vrea sa stiu daca aceasta poate sa o afecteze si pe sotia mea si mai ales daca avem un copil care sunt efectele acestei probleme
v-as fi recunoscator daca mi-ati raspunde la toate aspectele
0
14-05-2013, ora 13:48
Vali0392
Nu este medic/terapeut
Vali0392
Buna ziua am si eu o problema, la 12 ore dupa spalare imi apare o secretie albicioasa (un fel de branza) pe capu penisului, am incercat sa ma spal doar cu apa crezand ca e de la sapun dar se pare ca m'am inselat. Problema dateaza de vre'o 6 luni dar am refuzat sa consult un medic crezand ca e ceva trecator ori nu ma spal corespunzator.

Tin sa mentionez ca nu imi provoaca nici un fel de durere. Ma poate ajuta cineva ?!! E nevoie sa consult un medic sau pot incerca mai intai un tratament ?

Va multumesc, astept reply! :*
0
24-09-2013, ora 17:48
vtact
Nu este medic/terapeut
vtact
Buna ziua,
De cateva zile mi-a aparut o umflatura circulara imediat sub gland, de consistenta fibroasa, nedureroasa, fara nici un alt ssimptom. Problema mea este ca nu se remite. Ce ar putea fi?
0
19-01-2014, ora 22:17
elandus
Nu este medic/terapeut
elandus
Buna seara,

Am o problema, sunt virgin.

Am decoltat penisul... pana sub (cap)... si am vazut ca am foarte multa smegma... iar daca nu ma insel... este si ceva ca un cerc.. sub cap.

Ce sa fac sunt disperat... ?
Mi-e frica sa ating ca ma doare. Nu vreau sa afle parintii.
Adaugă un comentariu / răspuns
225 comentarii 1 2 ..... 678 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •