Sensibilitate talpi, gat

11-09-2009
ramedi
Nu este medic/terapeut
ramedi
Am sensibiliate la talpi si la gat de mai multa vreme. In ultima vreme s/a acutizat. Cand stau in pat trebuie sa le tin acoperite, altfel incepe sa ma doara. Si chiar cand afara era foarte cald si stateam la soare daca aveam talpile dezgolite si batea vantul putin simteam cum incepe sa ma doara, sa ma ia cu frig, ceva de genu. Si nu doar talpile ci si partea de mai sus a picioarelor. In vara asta am mancat cateva inghetate, am mai baut rece de la frigider. Am inceput sa simt un fel de febra, dar diferit de raceala fara sa/mi curaga nasul. Ma durea in gat, cand intr/o parte, cand in alta, in gat(cred ca pe amigdale) sunt niste locasuri unde se produce o chestie albicioasa. Acum nu mai este asa de raspandita. Cineva mi/a spus ca as putea avea amigdalita, (inca le mai am). A facut gargara cu musutel, apa sarata, am luat produs naturist Imunostim, Paracetamol. Am stata la pat, am asudat si pt moment mi/a trecut febra, dar peste cateva zile cand m/a prins iar frigul, m/a luat iar. Am facut tratament 5 zile cu antibiotice, Ospen 1500(recomandat de farmacista), niste Paracetamol, stat la pat, asudat si pt moment a mai trecut. Dar resimt o senisibilitate crescuta in picioare, special talpi, chiar si in casa, in pat trebuie sa le invelesc(desi am ciorapi). Si in gat. De la talpi urca la gat. Aseara in pat, sub plapuma, picioarele imi erau reci, durere nu foarte intensa gat, partea dreapta si am asudat iar, la o spatamana dupa ce am terminat tratamentul cu Ospen 1500.
Multumesc pentru ajutor
3 comentarii
0
11-09-2009, ora 10:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Iti recomand sa consulti un medic homeopat cu experienta care te poate ajuta sa vindeci aceasta boala.
Amigdalita poate evolua foarte ascuns si streptococii pot afecta multe organe, articulatii, inima. Antibioticele NU ADUC ABSOLUT NIMIC la o astfel de infectie (cu streptococi) decat f. rar in cazuri acute si numai partial si in general duc la schimbarea lor dupa care apar altundeva probleme.
Tratamentele cu medicamente chimice nu ajuta deloc, iti spun din experienta si de acest lucru te poti convinge si de la pacientii din acest forum.
Sensibilitatea la talpi este legata probabil de infectie, eu cand am avut tot asa o infectie ascunsa in amigdale am avut-o la genunchi, erau sensibili la mers, la caldura si la frig.
Nu a disparut decat dupa ce au fost scoase amigdalele si toate tratamentele au fost in zadar.
Fiecare om are alt punct slab.La tine par talpile.
Homeopatia te poate vindeca daca dai de un medic bun care face homneopatia clasica.
Din pacate eu atunci nu stiam nici de homeopatie si nici nu exista in tara.
0
11-09-2009, ora 10:24
ramedi
Nu este medic/terapeut
ramedi
Multumesc pt informatii, Scarface. As vrea sa mai adaug, poate conteaza ca eu am pobleme la spate, Sciatica, Lombosciatica, mi s/au pus mai multe dignostice. Din cate am inteles undeva intre inelele L4, L5. Se rasfrange si pe picorul stang. Si mentionez asta pentru ca eu deja am o sensibilitate crescuta la curent fata de alte persoane. Dar acum de cand cu asta, s/a acutizat.
0
11-09-2009, ora 14:02
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Toate aceste lucruri sunt importante in anamneza homeopata pt. gasirea remediului si bineinteles ca o
slabicunea avantajeaza una urmatoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dureri în talpă - ce ar putea fi?
  • Îngrijirea tălpilor
  •