Sentiment neplacut

11-03-2023
Adrian Costel
Nu este medic/terapeut
Adrian Costel
Salut lume. Am o întrebare ciudata. Cateodata nu mereu, când un baiat se apropie de mine foarte mult am un sentiment ciudat în stomac și îmi vin tot felul de imagini ciudate ca îmi da una, ba parca ne pupam etc, pur și simplu nu-mi place. Sentimentul asta face parte din repulsie? Și de ce îmi apar imaginile respective? Pur și simplu nu-mi plac deloc.
5 comentarii
1
12-03-2023, ora 07:11
Psiholog Patru Monica Daniela
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Patru Monica Daniela
Este posibil să fie niște amintiri pe care le-ati reprimat, tocmai pentru că au fost neplăcute. Vă recomand psihoterapia pentru că, în acest cadru puteți explora originea acestor amintiri. Mă puteți contacta pentru mai multe detalii.
0
12-03-2023, ora 15:33
Adrian Costel
Nu este medic/terapeut
Adrian Costel
Se poate sa fie și din cauza viselor?Am avut diferite vise ciudate cateodata.Sau se poate din cauza faptului va atunci când eram mai mic ma pupam în bot în familie și când ma pupa varu meu sau tata ma simțeam ciudat și poate mia ramas sentimentul acela?Scuzați-mi exprimarea.
1
13-03-2023, ora 04:56
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ca și colega mea vă recomandă psihoterapie pentru a afla natura acestor stări și a le putea controla.
0
21-03-2023, ora 17:40
Adrian Costel
Nu este medic/terapeut
Adrian Costel
Nu îmi permit momentan dar va mulțumesc.
0
21-03-2023, ora 18:15
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihoterapia cognitiv-comportamentală e decontată de Casa de asigurări, dar iți trebuie recomandare de la psihiatru
Adaugă un comentariu / răspuns