Senzatie de lesin

18-02-2020
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Buna.Pana acum trei zile eram perfect sanatoasa.Am gatit mult si de la caldura am simtit ca ma ia un lesin cu tremurat si transpiratii.Am ramasa toata ziua asa moale.De douo zile tot nu-mi revin.Ìmi tremura picioarele transpir ma ia cu lesin nu am nici o pofta de mancare. Am si ameteli si o stare de somnenta maxima.Merg sigur catre atacuri de panica si spre tratament antidepresiv dar totusi aveti idee ce am patit?
3 comentarii
1
18-02-2020, ora 07:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi somatizari de anxietate. Faceti orientativ un test de anxietate pe net.
2
18-02-2020, ora 10:25
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mergeți la medicul de familie să vedeți dacă nu-i o problemă medicală, iar dacă aceasta se exclude, consultați un psiholog pentru evaluare psihologică, apoi în funcție de evaluare se va decide dacă urmați o intervenție psihologică sau e nevoie să vă trimită și la psihiatru pentru medicație.
0
19-02-2020, ora 08:54
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Este posibil să fi avut o cădere de glicemie sau de tensiune. Mergeți la medicul de familie, faceti investigațiile medicale necesare ca sa eliminați orice cauza organică posibilă. In aceasta situatie este importanta raportarea dvs. psihica fata de acea senzatie de leșin. Simptomele pe care le manifestati corespund unui atac de panica. Apelați la un psiholog clinician si urmați sedinte de consiliere psihologică.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  • Starea de leșin - cauze, cum o recunoști, sfaturi, tratament
  • Ce se întâmplă atunci când leșinăm? (studiu)
  •