Senzatie de presiune in crestetul capului, ameteala stand jos, la calculator

14-03-2019
romina1234
Nu este medic/terapeut
romina1234
Buna ziua,
Acum cateva zile, de 8 martie, avand cateva zambile pe birou, am simtit initial o usoara durere de cap de la parfumul puternic, apoi la cateva ore am simtit ca ametesc stand jos si aveam impresia ca imi amorteste crestetul capului. Nu stiu daca era de la flori, a durat cateva secunde, apoi mi-am revenit, dar am ramas si in zilele urmatoare cu o usoara teama si cu aceeasi senzatie de ameteala si de cap greu. Uneori mi se pare ca mi se intampla si daca misc ochii brusc. Cand merg sau cand ies la aer nu mi se intampla si nici nu am mai avut probleme asemanatoare in trecut. Mentionez ca am 26 de ani.
Am deficit de vitamina D si am inceput sa iau suplimente de vitamina D si vitamine + minerale, dar deficit de magneziu sau calciu nu am.
Stiti care ar putea fi cauza sau ce investigatii sa fac?
Multumesc, o zi frumoasa!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.