sex neprotejat si intarzierea ciclului

27-04-2007
tommy
Nu este medic/terapeut
tommy
am si eu o intrebare..e cam jenant dar nu stiu si de aia intreb.am facut sex neprotejat cu prietena si apoi i-a intarzia ciclul cateva zile.intrebarea mea este:dak ar fi ramas insarcinata i-ar mai fi venit ciclul?
3 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, de regulă atunci când rămâne însărcinată nu mai vine "ciclul".
0
30-03-2009, ora 11:13
mina22
Nu este medic/terapeut
mina22
buna ziua!!
Trebuia sa-mi vina ciclul pe data de 16. Am facut 3 teste si au iesit toate negative. Aceste teste le-am facut la interval de cateva zile, iar ultimul pe data de 27.Toate testele au fost de la firme diferitre!Luna trecuta mi-a intarziat la fel, dar numai 6 zile.Am fost foarte sreesata luna aceasta si ma gandesc ca paote din cauza aia...Trebuie sa merg la medic dar mi-e foarte frica!!A da si am luat anticonceptionale 6 luni dupa acre am renuntat pt ca trebuia sa ma operez!Din luna noiembrie nu mai iau!!Iar se atunci nu ma mai protejez pt ca prietenul meu nu suporta prezervativul!
VA rog mult sa ma sfatuiti care ar fi problema!!
Mutumesc!!!
0
02-04-2009, ora 09:53
lupan2maria
Nu este medic/terapeut
lupan2maria
in cazul in care esti gravida ciclul iti intazie de la 10 zile in sus deci la 6 zile nu ai de ce sa iti faci probleme si mai ales daca testele au iesit negative totusi incercati sa va protejati ca nu e de gluma cu lucrurile astea si nici nu stii cand poate aparea o sarcina nedorita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: