sifilis oare?
Cam de un an mi-a aparut in zona genitala(in afara muntelui lui Venus, la 2 cm deasupra clitorisului, in zona pubiana) o inflamatie mica de vreo 0, 3cm, dedureroasa, iar in momentul in care exercit o presiune asupra leziunii se poate distinge o cantitate mica de excretie(la fel ca si dintr-un neg).In urma cu 3 sapt am avut o eruptie cutanata care a disparut in 2 zile fara a lasa semne.Prietenul meu nu prezinta nici un simptom iar la o analiza de sange prelevata pt scoala de soferi nu am fost diagnosticata cu nimic desi am inteles ca se urmaresc bolile cu transmitere sexuala.Ce ziceti?
1 comentarii
S-ar putea sa ai un chist sebaceu. Dar n-ar strica sa-ti faci si un examen VDRL !
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1sifilis
- 1Poate fi sifilis?
- 1sifilis
- 10Am avut candva sifilis.. mai am boala?
- 3sifilis..analize angajare
- 7sifilis primar
- 55Analize sifilis
- 3boala sifilis
- 6oare sunt bolnav de sifilis.. am mai fost acum 10 ani
- 0sifilis
- 7cum pot sa scap de sifilis
- 4Sifilis?
- 6diagnosticat in urma cu 8 ani de sifilis, acum ne dorim un copil
- 3am o mancarime in zona genitala dar nu am nici un fel de simptome ca as avea sifilis
- 1Detoxifiere sistem limfatic
- 0sifilis
- 1Sifilis
- 0Ajutor va rog. Credeti ca mi-a dat sifilis prin saliva ei?
- 2Am sifilis?
Mai multe informații despre: Sifilisul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: