Sint maseur si femeile clientele eu nu le consider femei

03-01-2022
Lauma
Nu este medic/terapeut
Lauma
Buna ziua
De ccand fac masaj am considerat femeile ca so cliente
Nu ma uit la ele ca la femei.Mi-am impus sa nu mi se scoale cand apare o clienta wow.Nu stiu daca qcest lucru are vreo legatura cu faptul ca am probleme cu erectia si ejacularea precoce
Multumesc
4 comentarii
2
04-01-2022, ora 07:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Omul este înzestrat și cu rațiune, nu numai cu instincte. Presupun că faci masaj nu numai la femei ci și la bărbați. Faptul că vezi în ele cliente și nu le privești din punct de vedere sexual consider că e normal, pentru că masajul, e o profesie ca multe altele. Gândește-te ce ar fi ca un ginecolog sau orice medic să o privească pe o femeie numai din punct de vedere sexual...
Cât despre problemele cu erecția și ejacularea precoce, trebuie să mergi la medic, să rezolvi situația. Nu amesteca lucrurile. Profesia e una, iar viața personală alta. Probleme apar atunci când nu poți să faci diferența.
0
04-01-2022, ora 08:20
Lauma
Nu este medic/terapeut
Lauma
Deci imi sugerati sa merg la un medic urolog
0
04-01-2022, ora 09:04
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Da, pentru a verifica dacă nu-i o problemă medicală. Dacă acesta constată că nu sunt probleme medicale, poți lua legătura cu un psihosexolog.
0
04-01-2022, ora 10:06
Lauma
Nu este medic/terapeut
Lauma
Ok
Multumesc frumos si multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: