Soc anafilactic? suferă de alergie la mucegai, aceasta ar putea crea alergie la alimente?

10-11-2019
Gabita v
Nu este medic/terapeut
Gabita v
Buna ziua, am un baietel de 1an si 8luni.alaptat exclusiv la san pana la 6luni.de la începutul diversificarii si pana acum nu a avut alergie la niciun aliment sau vreun medicament.acum intrebarea mea vine:"este posibil sa mai faca alergie acum la vreun aliment?".Am introdus în alimentație aproape toate alimentele specifice vârstei, ar putea face alergie la vreun aliment fie el chiar deja consumat?suferă deja de alergie la mucegai, aceasta ar putea crea alergie la alimente?imi este frica sa nu faca soc anafilactic, de aceea tot insist cu intrebarile.va multumesc anticipat!
6 comentarii
1
10-11-2019, ora 10:47
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu panicați ! Supoziția d-stră este extrem de puțin probabilă ! Sunt multe alte lucruri pe care trebuie sa le aveți în vedere !!!
0
10-11-2019, ora 11:09
Gabita v
Nu este medic/terapeut
Gabita v
Eu ma tem deoarece uneori ii apar pe obraji și unele bubite ca si cum ar avea mici intepaturi se freacă la ochisori pana se inrosesc, uneori mai si stranuta de 2, 3ori si se scarpina la nasuc in timp ce-i dau sa manance de aceea ma tem de șoc anafilactic.credeti ca sunt motive de îngrijorare?va multumesc anticipat!
0
10-11-2019, ora 13:07
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Ați primit deja răspunsul !
0
10-11-2019, ora 14:03
Gabita v
Nu este medic/terapeut
Gabita v
Imi puteti da, va rog insistent, exemple de lucruri pe care sa le am in vedere?va rog mult sa nu va suparati pe mine ca insist dar mi-e foarte frica sa nu pateasca cel mic ceva.
1
10-11-2019, ora 15:31
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Lăsați drobul de sare la locul lui ! Copilul nu prezintă probleme serioase, mama trebuie să ajungă să înțeleagă acest lucru !
0
10-11-2019, ora 16:05
Gabita v
Nu este medic/terapeut
Gabita v
Am inteles!!!va multumesc din suflet ptr raspunsuri.sunt exact ce aveam nevoie. Simțeam nevoia ca cineva cu studii in domeniu sa ma ajute sa vad cum stau, de fapt, lucrurile.va doresc toata sanatatea din lume!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: