Spondiloza cervicala, Nevralgie arnold bilaterală

10-05-2020
Marian dmg
Nu este medic/terapeut
Marian dmg
Buna ziua.Ma numesc Marian, am 38ani, iar in urma cu un 9 ani in urma unui control orl am fost diagnosticat cu spondiloza cervicala si nevralgia arnold.Diagnosticul rectitudinea coloanei cervicale minima pensare intervertebrala posterioara C6 C7, transvensomegalie corp vertebral C7, pe partea dreapta.Am facut si CT si am un hemangiom pars interarticularis dreapta C4, cu dimensiuni de 13/7mm.In rest aspecte normale.
Am urmat un tratament cu analgezice si antiinflamatorii.Durerile sau mai atenuat pt o perioada, iar in luna octombrie 2011 concomitent cu efectuarea unei operatie de deviatie de sept, acestea au revenit intr-o forma mai puternicaMedicul neurolog acesta dandu-mi un tratament cu arcoxia, vimovo, midocalm, plasture, calciu, magneziu, m am dat cu
Gel revulsiv ptr animale de companie si cai de cursa si tot ma doare, simt o intepatura in omoplatul drept, dureri de cap, ameteli. Urmez si un program de fizioterapie.Va rog sa ma indrumati ce ar trebui sa fac pe mai departe, deoarece durerile persista
.Va multumesc anticipat.astept un raspuns din parte d-voastra.
1 comentarii
0
10-05-2020, ora 19:21
Cristivup neurohope
Nu este medic/terapeut
Cristivup neurohope
Buna ziua. Vă pot ajuta cu o opinie din partea clinici neurochirurgicale ----------*, după examinarea rmn ului.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: