stari de voma si greata

08-08-2010
gina1089
Nu este medic/terapeut
gina1089
buna!de cateva zile mi se face rau de la orice mananc cat nu mananc nimic sunt ok iar daca mananc ceva imediat incepe sa ma doara capul, am stari de voma si greata chiar si ameteli cateodata!mi se face rau chiar si daca beau apa...nu stiu ce sa cred.
4 comentarii
0
09-08-2010, ora 13:20
vio27
Nu este medic/terapeut
vio27
Sunt semnele clare ale unei sarcini! daca ai avut contact sexual neprotejat fa un test de sarcina! Bafta
0
09-08-2010, ora 13:45
roxana_corina1974
Nu este medic/terapeut
roxana_corina1974
Poate fi o toxiinfectie alimentara incearca sa iei claritin s-au flonidan nu are ce sa-ti faca rau.Dar poate fi si o usoara insolatie care debuteaza cam lafel iar pt.asta este indicat calmogrip care este o combinatie intre paracetamol si aspirina, vitamina c si osteocare chiar daca nu poti manca aceste medicamente iti sunt suficiente.incearca sa bei multe lichide.
0
12-08-2010, ora 20:00
gina1089
Nu este medic/terapeut
gina1089
nu poate fi sarcina k am avut menstruatie acum o saptamana si iau si anticonceptionale de 1 luna!!ce credeti?
0
17-08-2010, ora 13:48
kagome
Nu este medic/terapeut
kagome
Eu am am avut stari de greata de cativa ani buni si nu stiam de ce, apoi am descoperit ca am o boala numita endometrioza care aceasta a afectat stomacul si de aici am mereu stari de greata cam dupa orice mananc(dupa apa bauta nu...).Tot ce te pot sfatui e sa nu ignori simptomele(oricat de banale ti se par)caci dupa te poti trezii ca mine intrun stadiu de boala avansat cand nu mai poti face nimic, deci dute la medic si spunei tot ce te doare chiar daca tu crezi ca simptomele nu au legatura intre ele.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •