Diaree, durere de stomac, greata, febra, frisoane, durere de cap...

10-02-2012
mesmer21
Nu este medic/terapeut
mesmer21
Buna seara,

in ultimele 3-4 zile acestea sunt simptomele care se manifesta intermitent...nu mai am durerile de cap si febra puternica din prima zi acum dar chiar dupa ce am luat o cutie de Normix, suspectand o salmoneloza sau o alta infectie alimentara, diareea este tot apoasa...febra slaba, din cand in cand frisoane, din nou, nu la fel de puternice ca in prima zi. Ce mi se pare ciudat este ca toate simptomele sunt mai prezente seara...Nu voi reusi sa ajung la doctor pana luni asa ca trebuie sa trec cumva de week-end...Orice opinie este binevenita..

Va multumesc!
2 comentarii
0
11-02-2012, ora 15:19
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Doxiciclina o cutie [ 1 capsula seara, una dimineata ], Imodium o cutie [ citesti modul de administrare pe prospect ] + ceai de menta, banane, pilaf de orez, paine prajita, mere ; atat pana la primul scaun normal.Fara cafea, ciocolata, sucuri, alcool, doar ceea ce am scris. Nu mai lua Normix. Pana maine seara te vei face bine.
0
10-06-2013, ora 22:46
Iuliana07
Nu este medic/terapeut
Iuliana07
Buna seara!

Toata ziua am stat cu tata prin spitale. La inceput avea diaree dupa care s-au instalat niste dureri abdominale groaznice, varsaturi, frisoane, spre seara diareea trecand. Se vaita incontinuu de durere in partea abdomenului, in special in partea dreapta. Medicii au spus ca e ceva de la rinichi, dar nu i-au spus cum sa amelioreze durerea. Ce credeti ca are? Astept sfaturile dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Migrena postcoitală
  • Durerea de cap
  • Diareea acută
  • S-a descoperit locul de formare al febrei în organism
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apar frisoanele?
  • Greața în sarcină
  • Durerea de cap după somn
  • Diareea bebelușului
  •