Sunt insarcinata?M-am dezvirginat?

26-09-2018
Larolei
Nu este medic/terapeut
Larolei
Am 17 ani, si cu 10 zile in urma probabil am avut primul contact sexual.Am scris"probabil"deoarece nu tin minte daca a fost contactul sau nu...Eram beata si tin minte ca doar ne sarutam cu baieatul in cauza sj apoi el ma dezbracat si a incercat sa bage penisul insa eu am spus ca nu vreau, nu sunt gata (intr-adevar nu sunt gata, cred ca e prea repede si ma simt oribil din cauza ca m-am servit atunci si in genere m-am dezbracat in fata unui barbat si poate ca si am avut contactul, insa cum am mai spus nu sunt sigura)...
Dupa ce am spus "nu" baiatului nu mai tin minte nimic.M-am trezit a doua zi goala in imbratisarile lui..si nustiu cum sa intimplat ca eu am iesit afara iar el a plecat acasa si ny am reusit sa discut cu el pe tema asta, da si imi e rusine sa discut, ma simt atât de oribil si murdara...
Deci cum am spus m-am trezit goala...si de atunci 10 zile nu mai pot sa stau linistita..imi pun intrebarea daca ma dezvirginat sau nu...si daca ma dezvirginat, am ramas oare eu insarcinata?...
Nustiu ce mai fac.adica imi ies deja din minti. Vreau sa stiu daca dupa primul sex fata ar trebui ceva sa simta sau nu..ca sa inteleg daca a fost relatia. (Spun din timp ca nu am simtit nimic a doua zi schimbari)
Nu mai pot sta linistita.daca nu mai sunt deja virgina?..daca am ramas insarcinata?...
Ce ma fac, doamne.
Va rog mult sa ma ajutati cu ceva ca imi ies din minti daca mai stau in nestiinta...
Da, stiu ca par o paranoica, dar imi fac griji foooaaarte mari...
4 comentarii
2
26-09-2018, ora 19:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E important sa il sunati si sa il intrebati ce s-a intrebat.
Puteti verifica daca sunteti insarcinata cu un test de sarcina facut la data inscrisa pe prospect.
Daca se intampla actul sexual, trebuia sa va curga putin sange, de la ruperea himenului, asta daca nu aveti himenul elastic.
Aveti grija cu relatiile sexuale neprotejate. Se pot lua boli cu transmitere sexuala.
Cu prezervativ se pot lua herpesul genital si virusul HPV. Deci nu e vorba numai de sarcina, ci si de contactarea bolilor cu transmitere sexuala.
Vedeti pe Youtube filmul Sexul in afara casatoriei are un pret, facut pentru adolescenti, ca sa va informati asupra tuturor consecintelor pe care le pot avea astfel de relatii sexuale.
Sper ca nu vi s-a intamplat nimic.
Sanatate multa!
0
30-09-2018, ora 14:14
Larolei
Nu este medic/terapeut
Larolei
L-am intrebat in sfirsit...el spune ca nu a fost nimic, nu am ajuns la asta!
Da oricum sunt ingrijorata, deoarece nu am avut luna asta menstruatii!
0
30-09-2018, ora 14:17
Larolei
Nu este medic/terapeut
Larolei
A doua zi eu m-am uitat daca este sânge...si nu era nicaieri.iar daca himenul e elastic din câte cunosc de multe ori dezvirginarea se intâmpla greu, si nu din prima oara, asa e?
0
30-09-2018, ora 21:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ca sa va lnistiti, faceti un test de sarcina de 10 lei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: