Durere in timpul actului sexual dupa deflorare

11-06-2012
Marinav
Nu este medic/terapeut
Marinav
Buna, am si eu o problema, mi-am inceput viata sexuala cam de 2 sapatamani, si am probleme atunci cand fac dragoste cu sotul meu.Totul e ok, pana cand el intra mai tare si atunci ma doare ingrozitor(ca si o impunsatura de cutit).Nu stiu daca este normal, nu am avut pana acum nici un BTS, echografic sunt ok, deci nu stiu ce ar putea fi.A tunci cand ma doare devin anxioasa si sotul meu la fel si se duce tot(erectia) din cauza ca nu vrea sa ma doara...As dori parerea unui medic.Multumesc!
4 comentarii
0
11-06-2012, ora 11:09
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Este normal. Unele femei au dureri cateva luni la inceputul vietii sexuale. Mie mi s-a intamplat la fel. Nu te speria, cu timpul va fii OK.
0
11-06-2012, ora 19:56
Marinav
Nu este medic/terapeut
Marinav
Ok, dar la tine cum a fost? Si ce ai facut? Ai continuat in pofida ca te durea sau ai facut pauze? Nu stiu cum sa fac.Astept raspuns si mersi mult!:)
0
12-06-2012, ora 11:13
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu imi mai aduc aminte bine cum a fost, au trecut 10 ani de atunci. Probabil ca am continuat.
De fiecare data te va durea mai putin, dupa care doar la inceput, dupa care deloc. Folositi si un lubrifiant pe baza de apa, ajuta foarte mult. Durex este foarte bun, cel albastru tub mic ori cel mov tub mare. Celelalte variante sunt uleioase si nu sunt asa bune.
0
12-06-2012, ora 18:21
Marinav
Nu este medic/terapeut
Marinav
Sper sa fie bine pana la urma.Lubrifiant folosim, dar sper sa se remedieze in timp.Oricum mersi de raspuns!pa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: