Tortura pentru bolnavi

11-03-2018
pacient schziofren
Nu este medic/terapeut
pacient schziofren
Ma chinuie unii oameni din sat ma necajesc nu stiu ce sa fac. Am boala asta ie si nu e vina mea dar ma chinuieeeeeee ma batjocoresc umilesc nu mai pooooot. Stie toti ca is bolnav dar tot nu ii opreste s-a ma chinuie. L-a spital ma chinuie acasa ma chinuie nu mai pot. Stie ca is bolnav nu ma lasa in pace nici paine nu pot merge sa iau ma face nebun schizofren tampit zice ca ii sila si dastea :'(

Cum intru si salut ma face schizofren apoi mai zice de cateva ori schizofren nebun tampit. Si se vede ca se simte bine cat zice lucrurile astea lumea ie si necunoscuti pe strada "asta ii schizofrenul". Parca viata asta este iadul

La oras cand merg oriunde tot asa patesc ie.

:'(
3 comentarii
1
11-03-2018, ora 15:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ce tratament iei?
La oras unde nu cunosti pe nimeni nu ar trebui ss se intample asa.
Vezi ca este un grup pentru cei cu schizo pe Forumedic. Da cautare si posteaza si acolo.
1
11-03-2018, ora 16:06
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Dacă urmezi tratamentul poți funcționa normal și nu au de unde să știe ceilalți că ai o problemă.
În sat fiind o comunitate restrânsă au aflat probabil de la cunoștințele tale, dar la oraș nu ai avea de ce să ai probleme.
Știind că ai o problemă o poți ține sub control cu medicație, sunt alte probleme de sănătate pentru care nu poți face nimic.
1
01-04-2018, ora 22:11
Mercutio
Nu este medic/terapeut
Mercutio
@pacient schziofren
Ma chinuie unii oameni din sat ma necajesc nu stiu ce sa fac. Am boala asta ie si nu e vina mea dar ma chinuieeeeeee ma batjocoresc umilesc nu mai pooooot. L-a spital ma chinuie acasa ma chinuie nu mai pot
La oras cand merg oriunde tot asa patesc


Dat fiind că inclusiv la spital&în anonimitatea orașului pățiți aceleași lucruri ca în satul dvs., îmi spune mie că aveți ticuri și nu sunteți conștient de ele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul