Tremur al miinii

14-04-2015
SickAndTired
Nu este medic/terapeut
SickAndTired
Buna,
am uneori un tremur al miinii stingi combinat cu o stare de confuzie-nauceala, sa fie legate de anxietate ? ( mi s-a prescris Diazepam ) sau crestere in adrenalina ? Va multumesc.
3 comentarii
0
15-04-2015, ora 20:19
xodiac
Nu este medic/terapeut
xodiac
Psihiatrul a prescris diazepan? Daca da, nu te-a trimis mai intai la un neurolog? Trebuia sa fie mai curios in legatura cu starea de nauceala combinata cu tremurul mainii stangi. Conteaza foarte mult daca apar mai intai starea de nauceala urmata de tremur, sau daca apare tremurul si dupa aceea starea de nauceala.
0
15-04-2015, ora 21:00
SickAndTired
Nu este medic/terapeut
SickAndTired
Mina stinga e "agitata" aproape tot timpul, o misc o scutur, uneori tremura usor dar nauceala apare pt scurt timp, vreo juma de ora persista insotita chiar si de o slabiciune mi se moaie putin genunchii - sint simptome ale anxietatii ??? ( psihiatra zice ca da, de aia mia dat Diazepam).
0
15-04-2015, ora 21:17
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
mai exista si alta medicatie prescrisa pe langa Diazepam? ce diagnostic a scris medicul pe reteta primita?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: