Urgent ce este?Nu Rade-ti de mine. Am doua intrebari atat

10-09-2018
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Buna seara! Am si eu o dilema de ce nu ma sperii de pisici cand le vad dar ma sperii si tresar si tremur de frica cand le aud mieunand? Ce se intampla? Sunt reale sunetele. Am impresia stiu ca 3ste ciudat si suna nebuneste dar cred ca cineva ia pisici si ma urmareste pe mine sa imi faca rau cu ele le trage de coada sa miaune fortat sa zbiere sa aud eu. Deci am ascultat atent mieunatul se aude ca si cum cineva le maltrateaza gen le trage de coada ce le face. M-am mutat in ultimul an de Cel putin de 10 ori in fiecare locatie este asa nu mai am unde sa mai ma mut. OK sunt pisici peste tot este normal dar nu 10 pe fiecare zi. Este invazie :)) Serios stiu si eu rad de mine insami dar m-am gandit paranoia? Nu! Nu exagerez. O psihopata s-au un psihopat s-au cati sunt ma urmaresc. M-am gandit la un detectiv profesionist nu am bani de dat acolo. Psihiatru nu imi recomandati va rog! Vreau raspunsul la astea doua intrebari :DE CE MA SPERII DE MIEUNAT DAR DE PISICA CAND O VAD NU? DE CE AR FACE CINEVA ASA IDIOTENIE SINISTRA SA MA URMAREASCA SA IMI PUNA PISICI? DOUA INTREBARI ATAT VA ROG ESTE STRESANT!
2 comentarii
0
10-09-2018, ora 21:05
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
V am răspuns în privat
0
10-09-2018, ora 21:10
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Va multumesc! Imi cer scuze daca v-am deranjat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul