URGENT-Intrebare:Anticonceptionale dupa tratament cu Diane35

03-11-2009
oelena
Nu este medic/terapeut
oelena
Fac tratament ci Diane 35 de 1 an. Am fost la un consult iar doctorul mi-a spus ca nu mai este nevoie sa continui tratamentul deoarece nu mai am nici o problema, ci doar daca vreau sa folosesc pastilele in continuare pentru contraceptie. As vrea sa inlocuiesc pastilele cu unele mai slabe, deoarece stiu ca Diane 35 sunt destul de puternice. Ce imi recomandati?

P.S. Astazi ar trebui sa incep un bliester nou, de aceea astept un raspuns urgent.
3 comentarii
0
03-11-2009, ora 19:55
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
păi efect la fel antiandrogenic ca DIane au Yasmin, Jeanine etc dar ar trebui să întrebaţi doctorul totuşi
0
03-11-2009, ora 21:24
maimusik
Nu este medic/terapeut
maimusik
Pai in primu rand poti merge la alt ginecolog, spui problema care ai avut'o si ii spui ca vrei sa iei contraceptive din nou pt a te proteja de sarcina.Acel medic poate sa-ti faca analize de sange sa vada cam ce contraceptive ti sar potrivi sau eu ti'as recomanda inel intravaginal nuvaring. nu are concentratie mare dar trebuie sa fii atenta:) pupici
0
04-11-2009, ora 12:50
oelena
Nu este medic/terapeut
oelena
Ei bine, am fost la un doctor de planning, care este si medic generalist, si mi-a spus ca am mastoza chistica si ca ar fi indicat sa nu iau anticonceptionale. Urmeaza sa fac o ecografie si analizele de sange, iar apoi voi vedea ce trebuie sa fac. Multumesc mult pentru raspunsurile de pana acum :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul