Iau Diane 35.. cu ce alte anticonceptionale sa le inlocuiesc?

08-09-2012
anna_sv
Nu este medic/terapeut
anna_sv
Folosesc diane 35 de 5 luni ca si metoda de contraceptie si am inteles ca nu se poate folosi mai mult de luni decat ca si tratament pentru acnee. Cu ce alte anticonceptionale ma sfatuiti sa le inlocuiesc ? ceva cu un continut de hormoni scazuti?
6 comentarii
0
09-09-2012, ora 00:34
ana1111
Nu este medic/terapeut
ana1111
Buna!

Pot sa iti spun ce mi-a recomandat mie medicul si intr-adevar n-am simtit niciun fel de efecte secundare. Eu iau Mercilon si din cate stiu are cea mai scazuta concentratie de hormoni.
0
09-09-2012, ora 08:20
anna_sv
Nu este medic/terapeut
anna_sv
ok..multumesc mult :)
0
15-09-2012, ora 13:54
alexbia
Nu este medic/terapeut
alexbia
buna...sper sa nu deranjez...am si eu nevoie de un raspuns.iau acc cerazette, de pe 26 ianuarie...exista vreo sansa sa raman gravida???le iau in fiecare zi la aceeasi ora, in cel mai rau caz le iau cu 10 min mai tarziu...nu am uitat niciodata sa iau vreo pastila sau chestii de genul...astept raspuns, multumesc.
0
15-09-2012, ora 14:00
anna_sv
Nu este medic/terapeut
anna_sv
din cate stiu eu atata timp cat nu iei antibiotice care diminuiaza efectul lor al ac. nu trebuie sa ti faci griji.si inca ceva grefele si sunatoarea iara scade din efectul ac. :*
0
15-09-2012, ora 14:23
alexbia
Nu este medic/terapeut
alexbia
multumesc de raspuns...antibiotice nu am mai luat de vreo 2 ani, ceaiuri nu beau, iar grefe mananc f rar.eu am continuat tot cu aceste acc ptr ca ma simt f bn de la ele, nu am avut nici o prob...mi le-a dat medicul ptr ca alaptam in perioada respectiva...
0
08-10-2013, ora 13:52
anna_sv
Nu este medic/terapeut
anna_sv
buna!
iau marvelon de 1 an si la ultima folie am uitat sa iau ultimele 2 pastilute adica sambata si duminica, mi a venit menstruatia normal si aseara trebuia sa iau prima pastila numai ca vreau sa fac o pauza de o luna, ca nu am mai facut de vreo 2 ani, , , , din cauza celor doua pastile uitat exista vreun risc de sarcina, , , , , ca am avut contact duminica..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  •