Usturile zona lombara interior, amorteala, senzatia de rece la picior...

02-02-2013
sobo_21
Nu este medic/terapeut
sobo_21
Buna ziua, in luna august 2011 mi-a aparut un furuncul pe fesa stanga, am fost la medic si mi-a prescris tratament cu amoxicillina, dupa care am urmat un tratament cu leacuri babesti (ceapa si seu de oaie), furunculul a inceput sa coaca si s-a spart, putin cate putin a inceput sa se vindece, sa dispara durerile dupa care au aparut unele mancarimi pe tractul urinar, am primit tratament Tavanic si Flagyl si Nidoflor crema. Dupa tratament a reaparut o jena, am repetat analiza de secretie uretrala si rezultatul a fost Stafilococ Auriu. Am primit tratament cu Azitromicina de 800 mg 6 zile si protector hepatic. Dupa doua saptamani am repetat analiza si a rezultat Frecvente colonii de Candida.Tratamentul a fost Augumentin de 1000 mg, dupa a patra zi de tratament, a aparut brusc o usturime in zona rinichilor in ambele parti si diaree. A doua zi am fost la medic din nou (dermato-venerice) la care mi s-a spus ca am facut alergie si sa intrerup tratamentul cu Augumentin si sa iau Aerius.A disparut usturimea dar dupa doua zile a reinceput. Intr-o noapte m-am trezit transpirand, am mers la baie am lesinat. Am stat jos inconstient aproximativ 5 minute. M-am ridicat si am baut o gura de apa si mi-am revenit. Dimineata la prima ora am mers la Spital la Urgente unde, fara analize si fara nici o proba mi s-a zis ca e infectie urinara si mi s-au administrat trei fiole de DIPROPHOS. Nu au avut nici un efect, dupa care mi-au prescris Levofloxacina, Urinal si Uriclar Am luat tratamentul, usturilile persistau. Dupa terminarea tratamentului am facut analize :sumar urina si urocultura.Rezultatul a fost bacteria E-coli pentru care mi s-a prescris Ciprofloxacin 10 zile, Linex, Omez usturimile persistand. Dupa care au aparut batai de inima puternice, usturimi in interiorul capului, dureri de testicole, amorteli brate, spasme musculare, furnicaturi tot corpul. Am fost internat ambulatoriu la Spitalul Militar Galati unde analizele de sange si urina au iesit perfect normale. S-au efectuat 5 ecografii in diverse clinici medicale. Ecografiile au fost bune din ori ce punct de vedere. Am facut radiografie in zona lombara cu rezultat bun, apoi RMN zona lombara, cervicala si rezultatul bun. Control neurologic efectuat, rezultat fara probleme. Toate analizele au rezultat bun, usturimile persistand. Am inceput sa simt un deranj in zona fetei, ochilor, urechilor, muschiul piciorului stang si degetele mainii drepte amortesc, uneori am senzatia ca muschii piciorului sunt reci pe interior.
Rog un raspuns, o parere! Sunt intr-o situatie disperata pentru ca nimeni nu imi da un diagnostic concret sa stiu pentru ce sa ma tratez.
1 comentarii
0
04-07-2018, ora 01:09
Letta
Nu este medic/terapeut
Letta
Sobo_21, Sunteti bine acum? Cum s-a rezolvat problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.