Va rog! Se poate sa fi ramas insarcinata sau nu?
Am 20 de ani, ciclul mi-a venit luna aceasta pe 11 septembrie si primul contact a fost 27, mentionez ca sunt virgina dar cand am facur prima data am simtit o durere mica dar nu mi-a curs deloc sange si nu s-a rupt pilea aceea, dar prietenul meu a ejaculat putin in mine se poate sa fi ramas insarcinata sau nu?
6 comentarii
Bună seara,
Din ceea ce descrieți ("prietenul meu a ejaculat putin in mine"), exista risc de sarcina. Pentru a afla cu siguranță puteți face un test de sarcina la cam 3 săptămâni de la actul sexual riscant.
Din ceea ce descrieți ("prietenul meu a ejaculat putin in mine"), exista risc de sarcina. Pentru a afla cu siguranță puteți face un test de sarcina la cam 3 săptămâni de la actul sexual riscant.
Buna seara, este risc daca inca nu mi-a curs sange de la primul contact si nu s-a rupt acea piele, sa ramai insarcinata?
Am 2 zile de cand s-a intamplat actul sexual.
Dar inainte sa va apucati nu ti-ai pus intrebarea asta ? Nu e logic ca daca s-ar fi rupt himenul si ar fi ejaculat adanc in tine, ar fi fost destul de posibil sa ramai insarcinata ? De ce nu ati luat masuri de protectie ? O sa afli raspunsul in 12 zile... Dar eu zic totusi ca sansele sint mici.
Dar merge sa faci test de sarcina dupa 2 saptamani de la act?
Am facut testul a iesit negativ, decat o liniuta.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Sunt insarcinata?
- 2Logest si sarcina
- 6imi este f greata imi vine sa vomit in orice interval al zilei... sunt insarcinata?
- 2sunt gravida sau e vreo dereglare hormonala?
- 22va rog... sarcina sau dereglari ciudate!
- 8am emotii numai la gandul ca.. as fi insarcinata
- 4sunt insarcinata? lumea imi spune ca este posibil
- 6Urgent.. sunt sanse sa raman insarcinata?
- 8Oare am ramas insarcinata?
- 1ajutor: am sanse sa fiu insarcinata?
- 3Exista riscul unei sarcini? As dorii un raspuns cat mai rapid..
- 4intarzierea menstruatiei o luna.. sunt insarcinata?
- 1poti ramane insarcinata va rog raspundeti-mi
- 1Sarcina? As fi cel mai fericit om de pe lume
- 0e posibil sa fiu insarcinata?
- 3Sarcina sau raceala?
- 7Help.. sarcina?
- 0Sunt insarcinata?
- 1Pilula de a doua zi
- 0Posibila sarcina cu teste negative si lipsa menstrei din 3 iunie
Mai multe informații despre: sunt insarcinata?
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: