Vagin prea stramt

21-11-2018
Corin69
Nu este medic/terapeut
Corin69
Acum cateva zile cand am incercat sa fac sex cu iubita mea (amandoi virgini) nu am reusit din cauza vaginului ei prea stramt. Am incercat mai multe pozitii dar de fiecare data ea tipa de durere si penisul nu intra mai mult de o unghie. Sfaturi Pareri?
3 comentarii
1
21-11-2018, ora 08:23
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
E putin probabil ca vaginul sa fie prea stramt. Primul pas ar fi o vizita la medicul ginecolog,.pentru a evalua medical starea ei.
Daca e vorba de un obstacol psihologic, un ginecolog profesionist o sa o indrume spre psihosexolog.
Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
21-11-2018, ora 10:23
Corin69
Nu este medic/terapeut
Corin69
Si daca nu am vrea sa apelam la medici?
1
21-11-2018, ora 18:09
Psiholog Robu Madalina
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Robu Madalina
Intr-o relatie de cuplu este importanta atat conexiunea fizica (compatibilitatea sexuala) cat si cea emotionala. Starea noastra psihica influenteaza foarte mult cat de relaxati ne simtim intr-un moment de intimitate fizica, acest lucru fiind mult mai evident la femei, deoarece exista mai multe tabuuri perpetuate cultural fata de sexualitatea feminina. In acest caz, poate ca ar fi benefica o discutie sincera cu prietena ta, pentru a sti daca ea se simte excitata si cum sta la capitolul libido, daca are anumite emotii in ceea ce priveste actul sexual in sine, daca are fantezii sau diverse asteptari. O discutie de acest gen ar putea sa creasca nivelul de incredere si confort intre voi doi. In acelasi timp, un consult medical nu ar fi de neglijat. Un vagin "prea stramt" poate fi pur si simplu o femeie neexcitata, insa poate fi si o problema medicala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Virginitatea - din punct de vedere medical
  • Dezvirginarea - ce trebuie să știi, sfaturi și explicații
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •